جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پیش بینی تولید ۱۸ هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل - خبر

 

 

پیش بینی تولید ۱۸ هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۸ هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل تولید شود.

پیش بینی تولید ۱۸ هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل

احمد شهریار، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به آغاز برداشت محصول دانه روغنی کلزا در ۲ شهرستان بیله‌سوار و اصلاندوز گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۸ هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل تولید شود.

او متوسط تولید کلزا در استان اردبیل را ۲.۵ تن در هر هکتار اعلام کرد و افزود: امسال هفت هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی آبی و ۹۶۰ هکتار از اراضی دیم این استان به کشت کلزا اختصاص یافته است.

شهریار تصریح کرد: برای خرید محصول کلزا چهار مرکز در شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در شمال استان اردبیل پیش‌بینی شده و این مراکز خرید هر کیلوگرم از محصول کلزای برداشت شده را به قیمت تضمینی ۴۶ هزار و ۶۶۲ ریال آغاز کرده‌اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به خرید ۲ هزار و ۵۰۰ تن محصول کلزای برداشت شده دو شهرستان بیله‌سوار و اصلاندوز افزود: کلزا محصولی مفید به خصوص برای تناوب کشت گندم و جو به شمار می‌رود به علت عملکرد مناسب خاک، موجب افزایش ۲۰ درصدی محصول گندم و جو در سال بعد می‌شود.