رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

پیش بینی برداشت ۱۰ تن بادام زمینی از اراضی کوثر - خبر

 

 

پیش بینی برداشت ۱۰ تن بادام زمینی از اراضی کوثر

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کوثر گفت: با توسعه کاشت بادام زمینی، برداشت ۱۰ تن از این محصول در اراضی شهرستان کوثر پیش بینی می‌شود.

پیش بینی برداشت ۱۰ تن بادام زمینی از اراضی کوثر

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان خیبر علی جلیلی، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کوثر امروز در بازدید از مزارع شهرستان کوثر گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۱۰ تن بادام زمینی از اراضی زیر کشت شهرستان کوثر برداشت شود .

او ادامه داد: بادام زمینی از محصولاتی با ارزش افزوده بالا  بوده و توجه به توسعه کشت این محصول در رونق تولید و صادرات نیز کمک خواهد کرد.

جلیلی افزود: توسعه کاشت بادام زمینی به اصلاح و بهبود حاصلخیزی خاک نیز کمک  می کند.

او ادامه داد: دانه بادام زمینی دارای ۳۰ تا ۴۵ درصد روغن و ۲۵ درصد پروتئین بوده و از آنجایی که این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می‌شود بنابراین کشت این محصول به حاصلخیزی خاک کمک کرده و علاوه بر آن درآمد خوبی برای کشاورزان بادام زمینی کار خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر گفت: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکارهای موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید بادام زمینی است.

 جلیلی افزود: کشت مکانیزه بادام زمینی به خاطر کاهش هزینه‌ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می شود.