جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پیش‌بینی مشارکت 40 درصدی مردم اردبیل در سرشماری به شکل اینترنتی - خبر

 

 

پیش‌بینی مشارکت 40 درصدی مردم اردبیل در سرشماری به شکل اینترنتی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 40 درصد مردم استان اردبیل در سرشماری نفوس و مسکن به شکل اینترنتی حضور پیدا کنند.

پیش‌بینی مشارکت 40 درصدی مردم اردبیل در سرشماری به شکل اینترنتی

داوود شایقی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در استان اردبیل به شکل اینترنتی از سوم مهر ماه تا 24 این ماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شده در این مرحله 40 درصد جمعیت استان مشارکت کنند، تصریح کرد: از همه دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود در برگزاری مرحله به مرحله سرشماری سال 95 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را در کنار مرکز آمار یاری کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه از 25 مهر ماه تا 25 آبان ماه نیز سرشماری حضوری با مراجعه آمارگیران به درب منازل انجام می‌شود، گفت: این مرحله از سرشماری که برای برنامه‌ریزی 10 سال آینده بسیار مهم و تأثیرگذار است، باید با ارائه آمار دقیق از سوی هموطنانمان همراه باشد چرا که تصمیم‌گیری بر مبنای سرشماری 95 برای 10 سال آینده انجام می‌شود.

شایقی به موضوع تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری اردبیل و ضرورت تصویب آن در شورای برنامه‌ریزی و توسعه اشاره کرد و افزود: در این جلسه باید مسأله تفکیک قسمت راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل و انتقال آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به تصویب برسد تا یک نقل و انتقالی را در این دو اداره کل شاهد باشیم به طوری که قرار است 310 نفر از نیروی راهداری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انتقال داده شوند.

وی بیان کرد:‌ البته در این موضوع که به صورت ملی نیز انجام می‌شود مشکلی در تأمین اعتبار و منابع مورد نیاز وجود ندارد به طوری که سعی می‌کنیم با تعامل موانع و مشکلات احتمالی را نیز برطرف کنیم.

شایقی به انتشار 40 هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این اوراق با هدف پرداخت مطالبات ادارات و نهادها به پیمانکاران، پرداخت مطالبات فرهنگیان، مطالبات شهرداران و پرداخت بدهی خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی اختصاص می‌یابد که سهم استان اردبیل نیز در این زمینه مشخص است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید در بهره‌مندی از این منابع اعتباری به شکل اسناد خزانه پیگیری و تلاش کنند، اضافه کرد: ‌قطعاً از این طریق می‌توان بخش عظیمی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرد که این کار از طریق نهادهای مختلف انجام می‌شود.

شایقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ‌اداراتی همچون راه و شهرسازی، نوسازی مدارس،‌ شرکت آب و فاضلاب اعم از شهری و روستایی می‌تواند برای پرداخت مطالبات پیمانکاران از این شیوه استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: تلاش جدی بر این است تا از طریق این منابع بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم، برطرف شود.