جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

پیش‌بینی تولید 10 هزار تن پنبه از مزارع مناطق شمال استان اردبیل - خبر

 

 

پیش‌بینی تولید 10 هزار تن پنبه از مزارع مناطق شمال استان اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌شود 10 هزار تن پنبه از مزارع مناطق شمال استان اردبیل تولید شود.

پیش‌بینی تولید 10 هزار تن پنبه از مزارع مناطق شمال استان اردبیل

عدیل سروی در جلسه تخصصی پنبه  اظهار کرد: با گسترش سیستم آبیاری موسوم به «تیب» پیش‌بینی می‌کنیم که به حول و قوه الهی و سعی و اهتمام بهره‌برداران و دست‌اندرکاران بخش کشاورزی در سال جاری بتوانیم به تولید 7800 هزار تن سیب‌زمینی دست یابیم.

وی در مورد مزارع حبوبات استان نیز افزود: هدف اساسی که در خصوص تولید حبوبات دنبال می‌کنیم عدم استفاده از سموم شیمیایی در این مزارع با تاکید بر تولید محصولات ارگانیک و افزایش تولید در واحد سطح بوده که با توجه به رعایت زمان کاشت و اصول کشت  و داشتی که در این مزارع اعمال شده و با توجه به تمهیداتی که در برداشت این مزارع اندیشیده شده است امیدواریم در سال جاری 266 هزار تن حبوبات برداشت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در مورد وضعیت مزارع پنبه در مناطق شمالی استان نیز افزود: محصول پنبه یکی از زراعت‌های صنعتی و تخصصی استان است که به همت پنبه‌کاران زحمتکش استان پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از 100 هزار تن  پنبه برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، سروی عنوان کرد: هدف اساسی که در زراعت این محصول تخصصی دنبال می‌شود تامین نیاز داخلی کشور به پنبه و آماده‌سازی مقدمات لازم برای صادرات این محصول به خارج کشور است.