جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

پیشگیری از عادی انگاری کرونا با زبان هنر - خبر

 

 

پیشگیری از عادی انگاری کرونا با زبان هنر

استاندار اردبیل با بیان اینکه با زبان هنر می توان از عادی انگاری کرونا در بین مردم پیشگیری کرد، گفت: از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی باید به شیوه هنرمندانه ای استفاده شود.

پیشگیری از عادی انگاری کرونا با زبان هنر

اکبر بهنامجو در جلسه ستاد کنترل بیماری کرونا در مشگین شهر، آموزش چهره به چهره با استفاده از ظرفیت نیروهای مختلف اجتماعی، نهادها، سپاه و بسیج و امام جماعت مساجد در پیشگیری از کرونا را یادآور شد و اظهار کرد: فرهنگ سازی و تقویت این بخش‌ها با همکاری فعالان رسانه‌ای، فضای مجازی و هنرمندان امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه باید با زبان هنر از ظهور عادی انگاری کرونا در بین مردم جلوگیری کرد، افزود: رسانه‌ها و فضای مجازی دارای بهترین ظرفیت برای فرهنگ سازی جهت جلوگیری از عادی شدن کرونا و انجام روش‌های پیشگیری به شیوه هنرمندانه ای است.

استاندار اردبیل شناسایی گروه‌های پرخطر و در معرض ابتلاء به کرونا را از دیگر اقدامات ضروری دانست و گفت: سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه‌ای باید شناسایی و مراقب‌های ویژه ای این جامعه عملیاتی شود.

بهنامجو اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی را برای مراقب از جامعه هدف خود در برابر ابتلاء به کرونا را مهم ارزیابی کرد و افزود: رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ضروری بوده و با هرگونه کوتاهی در این رابطه برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از مردم نسبت به موضوع سلامت و بهداشت حساس بوده و از اقدامات تبلیغی و فرهنگی در راستای کنترل این بیماری استقبال می‌کنند خاطرنشان کرد: تعدادی از هم استانی‌ها متأسفانه به بهانه‌های مختلف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و سلامت اطرافیان خود را نیز به خطر می‌اندازند.