جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

پیشنهاد سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در شورابیل - خبر

 

 

پیشنهاد سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در شورابیل

شهردار اردبیل گفت: با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در شورابیل هم اکنون پیشنهاد سرمایه‌گذاری در این منطقه به ارزش 100 میلیارد تومان به شهرداری اردبیل ارائه شده است.

پیشنهاد سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در شورابیل

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: هیچ تردیدی نیست که شورا و شهرداری تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نسبت به جذب سرمایه‌گذار و همراهی بخش خصوصی در کسب درآمد پایدار شهری تلاش کند چرا که بهترین راهکار در مدیریت شهری جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.
وی شورابیل را به عنوان یکی از عناصر باارزش شهر و جذاب برای سرمایه‌گذاران دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه شورابیل در بهترین محل برای حضور سرمایه‌گذاران است چرا که در این نقطه از شهر همه زیرساخت‌ها برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران فراهم شده و به واسطه این شرایط در ماه‌های اخیر پیشنهاد سرمایه‌گذاری بیش از 100 میلیارد تومان به شهرداری اررائه شده است.
شهردار اردبیل افزود: ما بعد از مذاکرات اولیه طرح‌های سرمایه‌گذاری را در کمیته فنی سپس هیئت عالی سرمایه‌گذاری مطرح می‌کنیم تا این طرح‌ها به صورت کارشناسی به اعضای شورای شهر پیشنهاد شود که در همراهی با سرمایه‌گذاران نیز بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده است.
لطف‌اللهیان بیان کرد: سرمایه‌گذار برج شورابیل که مجموعه‌های متنوع گردشگری و نشاط‌ آور اجرا می‌کند با 140 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری در شورابیل حاضر خواهد شد تا سهم 15 درصدی شهرداری نیز در این پروژه لحاظ شود.
وی تصریح کرد: بعد از تصویب شورای شهر این پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کمیسیون ماده 5 مطرح و مراحل استعلام پیگیری خواهد شد که البته در پروژه سرمایه‌گذاری برج شورابیل موافقت اصولی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت شده است.
شهردار اردبیل گفت: ما به عنوان مالک فرآیند در کنار سرمایه‌گذار سعی داریم تا بدون پیچیدگی اجرایی و بروکراسی اداری سرمایه‌گذاران به سرعت مجوزهای لازم را دریافت کنند که حین عقد قرارداد نیز فرآیند حقوقی مورد توجه قرار می‌گیرد تا موانع و مشکلات به سرعت رفع شود.
لطف‌اللهیان ادامه داد: با احداث مجموعه رفاهی – تفریحی و نشاط آور با حجم سرمایه‌گذاری 140 میلیارد تومان که در نوبه خود کم‌نظیر است شهروندان در شورابیل می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند که این طرح در چارچوب طرح جامع شورابیل است.
وی گفت: به هیچ وجه هدف از تصویب این طرح‌ها مانور اجرایی و اقدام نمایشی نیست بلکه سعی بر این است تا سرمایه‌گذاران به سرعت و به شکل عملیاتی پروژه را اجرا کنند تا شهروندان از نتایج آن بهره بگیرند.
شهردار اردبیل به فعال بودن پروژه زیپ لاین اشاره و اظهار کرد: پروژه تجاری – مسکونی پیله سحران نیز با سهم 28 درصدی شهرداری و 72 درصدی سرمایه‌گذار اجرایی خواهد شد که سرمایه‌گذار این پروژه از طریق آگهی فراخوان انتخاب شده و تامین زمین نیز برعهده شهرداری است.
لطف‌اللهیان خاطرنشان کرد: البته این نوع انتخاب سرمایه‌گذار با نوع انتخاب پیمانکار متفاوت است و ما آمادگی داریم شیوه‌نامه و مکانیزم تعریف شده را در این زمینه به صورت قیق مورد بررسی قرار دهیم تا خود سرمایه‌گذار با انگیزه و رغبت برای اجرای پروژه‌های متعدد با خلاقیت خود ورود پیدا کند.
وی تصریح کرد: ما هیچ راغب نیستیم که سرمایه‌گذاران را به شیوه انتخاب پیمانکار و از طریق فراخوان برگزینیم بلکه سرمایه‌گذار باید با آورده مناسب و پروژه‌های پیشنهادی با هدف کسب درآمد پایدار برای شهرداری ورود پیدا کند و ما نیز در حد وسع و توان در کنار آنها باشیم.
شهردار اردبیل افزود: در کنار بها دادن به
 خلاقیت و آزادی عمل سرمایه‌گذار ما زمین و پروانه را در اختیار آنها قرار می‌دادیم تا به عنوان آورده شهرداری به کسب درآمد پایدار شهرداری کمک کرده که با اعضای شورای شهر در کمیسیونی تخصصی شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

زمین برای احداث سرویس بهداشتی در داخل شهر کمیاب است
لطف‌اللهیان به کمبود سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: ما در اکثر نقاط پرجمعیت شهر اردبیل با کمبود سرویس بهداشتی روبرو هستیم که در حل این معضل به ویژه در مرکز شهر از طرح راه‌اندازی سرویس بهداشتی سیار استقبال می‌کنیم.
وی بیان کرد: در مرکز شهر اردبیل به ویژه در مناسبت‌های مختلف ما با گله‌مندی مردم نسبت به کمبود سرویس‌های بهداشتی روبرو هستیم ولی واقعیت این است که در هسته مرکزی شهر زمینی وجود ندارد که ما بتوانیم سرویس بهداشتی در آن احداث کنیم.
شهردار اردبیل پیشنهاد یکی از سرمایه‌گذاران را در احداث 10 باب سرویس بهداشتی با 60 چشمه زنانه و مردانه در شهر اردبیل آن هم به شکل سیار یادآور شد و خاطرنشان کرد: این سرویس‌ها با یک سازه مناسب همراه با نصب تابلوهای تبلیغاتی انجام می‌شود که از وضوخانه و محل تعویض لباس کودک برخوردار است و ما در فصول مختلف سال می‌توانیم نسبت به جابجایی آن در مناطق مختلف شهر از آنها استفاده کنیم.
لطف‌اللهیان اظهار کرد: به رغم پیش بینی اعتبار برای احداث سرویس بهداشتی در پنج منطقه شهرداری اردبیل به دلیل نبود زمین امکان احداث سرویس بهداشتی و حتی وضوخانه مهیا نیست و ما این سرویس‌های سیار را به راحتی می‌توانیم در نقاط مختلف شهر جابجا کنیم.
وی با اذعان به ضعف شهرداری اردبیل در احداث سرویس‌های بهداشتی در مناطق مختلف شهر برای استفاده همشهریان و گردشگران تصریح کرد: در بیانیه روز جهانی توالت هشدار جدی در مورد کمبود سرویس‌های بهداشتی ارائه شده که با مراجعه به سایت‌ها می‌توانیم این بیانیه را مطالعه کنیم.
شهردار اردبیل افزود: ما در منطقه شورابیل هیچ کمبودی در تامین سرویس بهداشتی نداریم اما بیش از این نمی‌توانیم توالتی بسازیم که در فصول غیرگردشگری بلااستفاده بماند.
به گزارش ایسنا، لطف‌اللهیان با استقبال از نامگذاری بزرگراه شهدای اردبیل و پروژه پل قدس به اسم شهید مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی نسبت به نصب تابلو و المان این شهید در کوتاهترین زمان قول مساعد داد.