رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

پیشرفت70درصدی ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل - خبر

 

 

پیشرفت70درصدی ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل گفت: بر اساس زمان بندی ها امیدواریم تا پاییز امسال این ترمینال به بهره برداری برسد.

پیشرفت70درصدی ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل

 آخوندی افزود: با تکمیل این ترمینال ظرفیت پذیرش مسافر به یک میلیون نفر در سال می رسد که می تواند در زمینه انتقال فرهنگی و رشد اقتصادی منطقه و افزایش میزان گردشگران موثر باشد.

 وی همچنین با اشاره به نصب سیستم آی ال اس در فرودگاه اردبیل گفت: با توجه به بدی آب و هوا در زمستان و بادگیر بودن منطقه این سیستم می تواند در جهت ایمن تر شدن و افزایش تعداد پروازها موثر باشد.

آخوندی بیان کرد: در حال حاضر دید خلبان در فرودگاه اردبیل حدود 800 متر است که با راه اندازی آن طی دو ماه آینده این میزان با 500 متر می رسد.

 وی همچنین با اشاره به افتتاح پل هوایی در فرودگاه اردبیل افزود: با توجه به شرایط سخت آب و هوایی در زمستان ، ورود و خروج مسافران به هواپیما با استفاده از این پل هوایی تسهیل خواهد شد.

 وزیر راه و شهرسازی در ادامه با تاکید برهویت فرهنگی خطه دارالارشاد اردبیل در ساخت و سازها به ویژه ساخت و ساز ترمینال خارجی فرودگاه گفت:مسافران در بدو ورود به فرودگاه باید فرهنگ و تاریخ اردبیل را حس کنند و به این منطور باید در طراحی داخلی و ورودی ترمینال این امر مد نظر قرار بگیرد.

وی گفت: هم اکنون در شهرهای تبریز ، اصفهان ، شیراز و مشهد نیز به دنبال تحقق این امر هستیم.

وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روزه خود به اردبیل از چند پروژه راه و شهرسازی در مناطق مختلف این استان بازدید خواهد کرد.