سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پیشرفت ۹۰ درصدی احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال - خبر

 

 

پیشرفت ۹۰ درصدی احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا می‌باشد.

پیشرفت ۹۰ درصدی احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال
محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، گفت: با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری‌های صورت گرفته و وجود صنایع تاثیر گذار در شهرک‌های صنعتی، آمادگی در مقابل حوادث و صیانت از این سرمایه‌های ملی از اهمیت بسزایی در حفظ تولید و اشتغال کشور برخوردار است.
 
او اظهار داشت: یکی ضروریات آمادگی در مقابل سوانح آتش سوزی، احداث ایستگاه‌های آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی است که بدین منظور تاکنون ۴ ایستگاه آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی استان احداث و به مرحله بهره برداری رسیده و احداث ایستگاه‌های آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال و گرمی نیز در دست اجرا می‌باشد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل پیشرفت فیزیکی ایستگاه آتش نشانی خلخال را در حدود ۹۰ درصد برشمرد و افزود: با پایان احداث ساختمان آتش نشانی این شهرک، نسبت به خرید خودروی آتش نشانی و ادوات مربوطه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام خواهد شد.
 
اهلی مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای این ایستگاه را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: در جهت بهره مندی هرچه بهتر از امکانات این ایستگاه و پس از بهره برداری و تجهیز آن، راهبری این ایستگاه به شرکت خدماتی شهرک صنعتی خلخال که متشکلی از واحد‌های تولیدی همان شهرک هستند واگذار خواهد شد.
 
او هدف از ساخت و احداث این ایستگاه‌ها را کاهش زمان رسیدن به محل حادثه و ارتقاء ایمنی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و همچنین صیانت از جان و مال واحد‌های تولیدی برشمرد و افزود: پیشگیری از وقوع حوادث در شهرک‌های صنعتی یکی از اهداف مهم ماست که در صورت وقوع حادثه و آتش‌سوزی باید حضور در محل حادثه را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تجهیزات و ماشین آلات به کار گرفته شده در این ایستگاه‌ها را مطابق با نیاز هر منطقه و بر اساس استاندارد‌های لازم برشمرد و گفت: این شرکت با هدف شناسایی کانون‌های پرخطر، جلوگیری از خطرات و خسارات محتمل و توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه، اقدام به تهیه توصیه نامه و شناسنامه و لیست نقاط ضعف برای واحد‌های صنعتی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مربوطه نموده است.