جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پیشرفت پروژه آبرسانی مشگین شهر به ۲۳درصد رسید - خبر

 

 

پیشرفت پروژه آبرسانی مشگین شهر به ۲۳درصد رسید

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر گفت: پروژه آبرسانی مشگین شهر با ۳ پروژه جداگانه با هدف تامین آب شرب و صنعتی مشگین شهر و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در دست اجراست.

پیشرفت پروژه آبرسانی مشگین شهر به ۲۳درصد رسید

حسن کروبیان افزود: مهمترین فاز این پروژه انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر است که دارای ۳ مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر در ثانیه در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار منتخب می باشد.

وی اظهارداشت:با تلاش و پیگیری چند ماهه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور در روزهای اخیر طرح آبرسانی مشگین شهر که از سال ۱۳۶۹ دارای ردیف اجرایی در قوانین بودجه سنواتی کشور شده بود جزو طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب آشامیدنی شد.

کروبیان بیان کرد: اولین اعتبار مالی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافت و مقرر است برای اولین بار مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال نیز از محل توازن منطقه ای به آن اختصاص داده شود تا عملیات اجرایی سرعت بگیرد. 

وی افزود: تمام تلاش‌ها در شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بر این است که با دریافت تخصیص اعتبار لازم از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب آشامیدنی و نیز توازن منطقه ای و افزایش اعتبار ردیف اجرایی طرح و دریافت منابع مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران کشور  اقدام موثر برای تسریع این پروژه انجام شود.