جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

پیشرفت فیزیکی ۱۷۰ پروژه عمرانی شهرداری اردبیل صفر درصد است - خبر

 

 

پیشرفت فیزیکی ۱۷۰ پروژه عمرانی شهرداری اردبیل صفر درصد است

عضو شورای شهر اردبیل گفت: بیش از ۱۶۹ پروژه عمرانی شهرداری اردبیل برای سالجاری، پیشرفت فیزیکی صفر درصد دارد و این پروژه‌ها اجرایی نشده است.

پیشرفت فیزیکی ۱۷۰ پروژه عمرانی شهرداری اردبیل صفر درصد است

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سلامت صفری اظهار کرد: احداث میدان آیت‌الله مشگینی یکی از پروژه‌های شهرداری اردبیل برای سالجاری بوده و برای این پروژه 3 میلیارد تومان در سالجاری اعتبار تخصیص یافته و 2 سال پیش مراسم گلنگ‌زنی احداث این میدان به انجام رسیده ولی تا به امروز اقدامات قابل توجهی صورت نگرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه احداث خیابان منتهی به این میدان 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: امسال بیش از 6 هزار نفر زائر برون‌مرزی در امام‌زاده سیدصدرالدین اردبیل اسکان و پذیرایی شدند که ضرورت دارد احداث میدان آیت‌الله مشگینی در این منطقه با جدیت پیگری شود تا در توسعه و رونق این مجموعه یک اقدام اساسی انجام شود.
 
عضو شورای شهر اردبیل افزود: شهرداری اردبیل باید مطابق قانون و برنامه‌ریزی صورت گرفته برای ساماندهی دروازه‌های شهر اردبیل، حریم بقعه امام‌زاده سیدصدرالدین و میدان آیت‌الله مشگینی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
 
صفری تصریح کرد: با ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شهرداری اردبیل و بررسی این گزارش، متأسفانه بیش از 169 پروژه عمرانی شهرداری اردبیل که برای سالجاری در نظرگرفته شده بود، پیشرفت فیزیکی صفر درصدی دارد و عملیات اجرایی این پروژه‌ها شروع نشده و 154 پروژه‌های شهرداری اردبیل نیز نیمه تمام است.
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری اردبیل در حال حاضر حدود یک صد میلیارد تومان بدهی دارد، بیان کرد: بهسازی و اتمام میدان نیار یکی از پروژه‌های مهم و ویژه شهرداری اردبیل بوده که تمامی اعضای شورای شهر اردبیل به اتمام این پروژه حساسیت ویژه‌ای دارند و شهردای باید هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این طرح اقدام کند.