جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پژوهشگران نمونه اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل می‌شوند - صفحه اصلی

 

 

پژوهشگران نمونه اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل می‌شوند

پژوهشگران نمونه اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل می‌شوند


پژوهشگران نمونه اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد نریمانی صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته پژوهش در اردبیل اظهار کرد: جلسات متعددی را در قالب ستاد برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش و کمیته‌های علمی هفتگانه تشکیل دادیم و امروز قرار است ابلاغ دبیران این کارگروه‌ها به آنها اعطا شود.

وی افزود: ما از اواخر آبان ماه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایمان را برای برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش انجام داده و تلاشمان بر این است تا زمینه مشارکت بالای فعالان حوزه پژوهش و فناوری را فراهم کنیم.

قائم مقام دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد: در این هفته که از 22 تا 27 آذر ماه برگزار می‌شود برنامه‌های مختلفی با محوریت دانشگاه، آموزش و پرورش، پارک علم و فناوری و دستگاه‌های مرتبط با حوزه پژوهش و علم و فناوری برگزار می‌شود که امیدواریم هم در برگزاری جشنواره هفته پژوهش و هم نمایشگاهی که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود مشارکت جدی را شاهد باشیم.

نریمانی تصریح کرد: با تصمیم اعضای ستاد برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش قرار شد جشنواره گرامیداشت هفته پژوهش سه‌شنبه 17 آذر ماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شود و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان نیز از 14 تا 17 آذر ماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی اردبیل برگزار شود.

وی گفت: پژوهشگران برجسته و نمونه استان در بخش‌های مختلف همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل می‌شوند.

قائم مقام دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: نمایشگاه امسال هفته پژوهش متفاوت‌تر از سال‌های گذشته با ترکیبی از فن بازار، حضور شرکت‌های دانش بنیان و همچنین ایده‌های نو برگزار خواهد شدکه امیدواریم فضای مناسب برای حضور برجستگان این حوزه باشد.

قائم مقام دانشگاه محقق نریمانی بیان کرد:‌ به دلیل طولانی بودن مسافت نمایشگاه بین‌المللی کمتر باشد تلاش بر این است تا سرویس‌های ایاب و ذهاب برای دانشجویان، دانش‌آموزان و گروه‌های کارآفرین برپا شود.

نریمانی افزود: این نمایشگاه قطعا در بیش از 70 غرفه و با برآورد هزینه 40 تا 50 میلیون تومانی برگزار خواهد شد که تصمیم گرفته شد بخشی از این هزینه‌ها را خود دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های فناور به همراه تامین منابع اعتباری از طریق استانی پرداخت شود.

وی یادآور شد: تمام هزینه‌های 13 میلیون تومانی برگزاری جشنواره هفته پژوهش توسط دانشگاه محقق اردبیلی تامین می‌شود اما قرار است که هزینه‌های بنر و تبلیغات رسانه‌‌ای و صدا و سیما نیز با همکاری دستگاه‌های مختلف پرداخت شود.

قائم مقام دانشگاه محقق اردبیلی حضور 137 ایده برتر استانی را در قالب نمایشگاه هفته پژوهش یادآور شد و عنوان کرد: البته ما آمادگی برگزاری نمایشگاه را در محل دانشگاه محقق اردبیلی داشتیم اما به دلیل کمبود فضا و افزایش غرفه‌ها تصمیم بر این شد تا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان این برنامه برگزار شود.

نریمانی به جوایز در نظر گرفته شده برای گروه‌ها و نفرات برتر حوزه پژوهشی اشاره کرد و گفت: برای نفر اول یک میلیون تومان، نفر دوم 750 هزار تومان و نفر سوم 500 هزار تومان پیش‌بینی کردیم که امیدواریم با همکاری خود دستگاه‌ها بتوانیم هزینه پرداخت هدایا را تامین کنیم.

.به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل وی به عناوین هفته پژوهش نیز اشاره کرد و ادامه داد: یکشنبه 22 آذرماه به نام «پژوهش، فناوری و مدرسه»، 23 آذر ماه به نام «پژوهش، فناوری و صنعت»، 24 آذر ماه به نام «پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین» نامگذاری شده است.قائم مقام دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: 25 آذر ماه به نام «پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش»، 26 آذر ماه به نام «پژوهش، فناوری، اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی» و روز پایانی این هفته نیز به نام «پژوهش، فناوری، حوزه و دانشگاه» نامگذاری شده که در مجموعه برنامه‌های هفته ملی پژوهش و فناوری با شعار

«پژوهش و فناوری عزم ملی و رویکرد جهانی» نامگذاری شده است.