جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در گیوی اجرا می‌شود - خبر

 

 

پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در گیوی اجرا می‌شود

رئیس محیط‌ زیست کوثر از شروع طرح زیست‌محیطی با عنوان نه به کیسه‌های پلاستیکی در میان شهروندان شهر گیوی خبر داد.

پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در گیوی اجرا می‌شود

مهدی کسائی اظهار کرد: فرهنگسازی و آموزش شهروندان در خصوص  مضرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و معضلات وارد شدن پلاستیک به طبیعت از جمله اهداف این طرح است.  

وی افزود: در این پویش تلاش می‌شود مردم را به سمتی هدایت کرد تا در زمان خرید به صورت آگاهانه از فروشنده کیسه پلاستیکی دریافت نکنند و از کیسه پارچه‌ای یا شیوه‌های دیگر استفاده کنند.

رئیس محیط زیست شهرستان کوثر گفت: در کمپین نه به کیسه‌های پلاستیکی طرح تشویقی 3 درصد تخفیف برای خرید با کیسه‌های پارچه ی در نظر گرفته شده است.

کسائی همچنین در حاشیه برنامه درختکاری گفت: خوشبختانه در سال 96 برنامه‌های متعددی توسط انجمن زیست گیوی با همکاری حفاظت محیط زیست کوثر در این شهرستان برگزار شده است که می‌توان به برنامه‌ پاکسازی‌های مناطق مختلف، کمپین نه به کیسه‌های پلاستیکی،برگزاری مناسبت‌های زیست محیطی و امور مرتبط با ارتقای آگاهی عمومی و فرهنگ زیست محیطی در بین شهروندان شهر گیوی و اهالی شهرستان اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: بیشتر افراد جامعه از اهمیت درخت و درختکاری آگاه هستند با این حال تشویق مردم به ویژه جوانان و نوجوانان به غرس و نگهداری از نهال‌های کاشته شده، فضای بهتری را برای آیندگان رقم خواهد زد.