جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پویش مردمی بدون قیمت خرید نمی‌کنیم در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

پویش مردمی بدون قیمت خرید نمی‌کنیم در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از راه‌اندازی پویش مردمی "بدون قیمت خرید نمی‌کنیم" در سطح استان اردبیل خبر داد.

پویش مردمی بدون قیمت خرید نمی‌کنیم در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

منصور پناهی اظهار داشت: این پویش مردمی کمک بزرگی به درج قیمت کالا در بازار می‌کند کمیسیون نظارت، ستاد تنظیم بازار و دست‌اندرکاران بازرسی و نظارت بر بازار نیز با تشدید کنترل درج قیمت بر روی همه کالاهای موجود در واحدهای صنفی بازار این پویش را همراهی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه از زمان اجرای قانون هدفمندسازی سوخت و افزایش قیمت بنزین در کشور هیچ اتحادیه و یا واحد صنفی حق افزایش قیمت کالا و خدمات در استان اردبیل را ندارد، افزود: کمیسیون نظارت شهرستان‌های استان با هر گونه پیشنهاد افزایش قیمت از سوی اتحادیه‌های صنفی به هر عنوان و یا بهانه‌ای در شرایط فعلی جامعه مخالفت خواهند کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بیش از 6 هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب به‌صورت غیرمجاز در این استان فعالیت می‌کنند که جمع‌آوری این واحدهای صنفی فاقد پروانه نیازمند همت و تلاش جدی اتاق اصناف و اتحادیه‌های  صنفی زیرمجموعه است.
 

پناهی تصریح کرد: با تخفیف 40 درصد در هزینه دریافت پروانه کسب از اتاق اصناف در مرکز استان با هدف تشویق صاحبان واحدهای صنفی غیرمجاز برای دریافت پروانه فعالیت، انتظار می‌رود اتاق اصناف شهرستان‌های استان نیز این رویه را برای تشویق صاحبان واحدهای صنفی بدون پروانه به قانونمند شدن و دریافت پروانه کسب دنبال کنند.

وی افزود: از مجموع بیش از سه هزار واحد صنفی شناسایی شده در شهرستان خلخال 423 واد صنفی فاقد پروانه کسب بوده و این در حالی است که مهلت پروانه یک سوم از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب این شهرستان نیز منقضی شده و صاحبان آنها برای تمدید پروانه‌ خود اقدام نمی‌کنند.