رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

پوشش رسانه ای تجمع عظیم حسینیان اردبیل - صفحه اصلی

 

 

پوشش رسانه ای تجمع عظیم حسینیان اردبیل

پوشش رسانه ای تجمع عظیم حسینیان اردبیل


پوشش رسانه ای تجمع عظیم حسینیان اردبیل

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم جلسه هم اندیشی پوشش رسانه ای عزاداری ماه محرم در صداو سیمای مرکز اردبیل برگزارشد.
در این جلسه که با حضور مدیران و برنامه سازان صداو سیمای مرکز اردبیل و جمعی از مسئولان و متولیان هیئات و دستجات عزاداری، مداحان و شعرا و روسای محلات شش گانه اردبیل برپا شد، راهکارهای انعکاس هرچه باشکوهتر  عزاداری سید و سالار شهیدان از شبکه استانی،شبکه های سراسری و برون مرزی  بررسی شد.
در این جلسه مدیر کل صداو سیمای مرکز اردبیل پوشش رسانه ای آیین عزاداری مردم استان را افتخاری بزرگ برای رسانه ملی  دانست و گفت تجمع عظیم عزاداران حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نمادی ازهمدلی وهمزبانی و صحنه ایست بی بدیل از عشق و ارادت  مردم اردبیل به سید و سالار شهیدان که تلاش می شود  با بکارگیری همه تجهیزات وامکانات به بهترین شکل ممکن از شبکه استانی و شبکه های سراسری و برون مرزی پخش شود.
مددی پوشش مراسم استقبال از ماه محرم، عزاداری محلات مختلف در حسینه ثارا... پخش مراسم عزاداری سنتی در بازار اردبیل و مراسم تشت گذاری در مسجد جامع،مسجد اعظم و حسینه اوج دکان و پوشش عزاداری در شهرستانهای استان را از مهمترین برنامه های صدا و سیمای مرکز استان در ایام محرم دانست و گفت به منظور غنی سازی آرشیو صداو سیمای استان امسال عزاداری ده محله دراردبیل نیز ضبط وپخش و برای استفاده در سالهای آتی آرشیو خواهد شد.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با تاکید بر اینکه در ایام محرم وصفرصدا وسیما به حسینیه ای بزرگ تبدیل می شود از تولید و پخش برنامه های مختلف ترکیبی ونمایشی از شبکه استانی صدا نیز خبر و داد و گفت درایام محرم معاونت خبر صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز آیین های عزاداری مردم ولایی وحسینی استان را در قالب گزارش های خبری تهیه و از شبکه استانی و سراسری پخش خواهد کرد.
سردار بابا زاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز تلاش کارکنان صدا و سیما در ایام محرم را مصداق مجاهدت خاموش دانست و گفت  شایسته است با همکاری ومشارکت سایر دستگاهها با هدف وحدت وهمدلی بیشتر به عزاداری شهرستانها  نیزتوجه بیشتری صورت گیرد.
وی با تشریح  هراس دشمنان از فرهنگ عاشورایی ،بر لزوم تقویت جبهه مقاومت تاکید کرد وگفت امیدواریم در ایام محرم امسال مردم استان اردبیل در کنار عزاداریها  ونذورات  در حمایت از مدافعان حرم  پیشرو باشند.
حجت الاسلام ستوده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز از صداو سیمای مرکز اردبیل  به دلیل انعکاس تمامی سنت های عزاداری استان قدردانی کردو گفت امید است به اهداف اساسی قیام اباعبدالله الحسین (ع) با جامع نگری عمومی توجه وتفکر بیشتری صورت گیرد.
حجت الاسلام فیاضی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان نیز از برنامه سازان صداو سیما  خواست به فریضه نماز و فلسفه توحید در قیام امام حسین  توجه بیشتری کنند.
هوشیاررییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان نیز  از اختصاص یک برنامه مستقل با محوریت اردبیل در برنامه "کوی محبت "که از کربلامعلی پخش خواهد شد خبر داد و افزود تجمع اربعین حسینی به نماد بین الملی تبدیل شده و اردبیل نیز باید پررنگ تر سال گذشته در  این زمینه نقش آفرینی کند. 
 در ادامه  جلسه تعدادی از حاضرین نیز در خصوص افزایش کیفیت برنامه های  عزاداری در ایام محرم پیشنهادهای خود را ارائه کردند.