جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر استان اردبیل به ۳۲ درصد رسید - خبر

 

 

پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر استان اردبیل به ۳۲ درصد رسید

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: میزان پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر این استان به بیش از ۳۲ درصد رسیده که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر استان اردبیل به ۳۲ درصد رسید

رضا عبداللهی افزود: تاکنون ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان و عشایر استان زیرپوشش خدمات بیمه قرار گرفته‌اند و در قالب طرح نهضت توسعه اجتماعی تا پایان امسال ۱۰ هزار نفر دیگر زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

وی اظهارکرد: این بیمه شامل سه بخش بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت است و از ۵۸ هزار و ۵۰۰ بیمه شده سه هزار و ۵۰۰ نفر از این صندوق مستمری در یافت می‌کنند.

عبداللهی با اشاره به پوشش بیمه‌ای در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر افزود: ۳۵ هزار نفر در شهرهای زیر ۲۰ هزار استان فاقد بیمه هستند که می‌توانند تحت بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار بگیرند.

وی مبلغ پرداختی حق بیمه این صندوق را حداقل ۳۳۰ هزار تومان و حداکثر  ۸۴۰ هزار تومان در سال ذکر کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل بیان کرد:صندوق توسعه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمات لازم را با هدف جلوگیری از مهاجرت  به بیمه‌شدگان انجام می‌دهد و تلاش بر این است این خدمات در سال‌های آینده توسعه داشته باشد ضمن اینکه در بودجه سال آینده دولت اهتمام ویژه‌ای به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر دارد.

عبداللهی فعالیت ۷۸ کارگزاری بیمه روستاییان و عشایر در استان اردبیل را یادآور شد و گفت:این تعداد به ۴۵ کارگزاری تقلیل می‌یابد ولی در پنج شهر با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر کارگزاری‌های جدید راه‌اندازی خواهد شد.