سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

پوشش بیش از 70درصد خانوار عشایری بیله‌سوار در صندوق بیمه خدمات اجتماعی - خبر

 

 

پوشش بیش از 70درصد خانوار عشایری بیله‌سوار در صندوق بیمه خدمات اجتماعی

رئیس امور عشایری بیله‌سوار گفت: بیش از ۷۰ درصد خانوارهای عشایری شهرستان بیله‌سوار زیر پوشش صندوق بیمه خدمات اجتماعی قرار دارند.

پوشش بیش از 70درصد خانوار عشایری بیله‌سوار در صندوق بیمه خدمات اجتماعی

 

ساسان محمودی گفت: دولت یازدهم با توجه به توسعه پایدار روستایی خدمات کم نظیری به روستاییان ارائه کرده است. پرداخت بیمه روستاییان و عشایر با کمترین پرداختی و برخورداری از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی یکی از کارهای موفق دولت در حوزه بیمه عشایری بوده است.
 
وی افزود: عشایر از جمله اقشار کم توقع و در عین حال تاثیرگذار کشور هستند که رفع کاستی‌های آنان در واقع تثبیت تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی، دام و صنایع دستی است.
 
رئیس امور عشایری بیله‌سوار ‏در ادامه اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری از سال ۸۶ فعالیت خود را در شهرستان بیله سوار آغاز نمود و  تاکنون سه هزارو 188نفر تحت پوشش این بیمه هستند. که از بین بیمه شدگان ۵۰ نفر مستمری بگیر، ۳ نفر مستمری کارافتادگی ناشی از کار ،۱۰ نفر پرونده فوتی و ۴۰۰ نفر هم از رانندگان پایه یکم دارای کارت هوشمند می باشند.
 
وی تعداد بیمه شدگان را در سال جاری 358نفر عنوان کرد و افزود: کلیه متقاضیان بیمه روستایی و عشایری تا پایان تیرماه سالجاری مهلت داشتند نسبت به عضویت در بیمه اقدام نمایند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، محمودی با بیان اینکه حدود شش درصد جمعیت کل عشایر کشور را عشایر استان اردبیل تشکیل می‌دهند، گفت: در حوزه شهرستان بیله‌سوار 15 هزار  جمعیت عشایر زندگی می‌کنند که 39%  جمعیت عشایری استان اردبیل را شامل می‌شود.