جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

پنج هزار دانش‌آموز در اردبیل تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند - خبر

 

 

پنج هزار دانش‌آموز در اردبیل تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم‌اکنون پنج هزار دانش‌آموز در نقاط مختلف این استان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) قرار دارند.

پنج هزار دانش‌آموز در اردبیل تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند
حامد رضایی روز سه‌شنبه با بیان اینکه از این تعداد ۲۵۰ نفر در پایه دوازدهم مشغول تحصیل هستند، افزود: با شیوع ویروس کرونا در جامعه دانش‌آموزان تحت حمایت از خدمات رایگان آموزشی و مشاوره غیرحضوری این نهاد بهره‌مند شدند تا با آمادگی کامل در کنکور سراسری شرکت کنند.
 
وی با اشاره به اینکه با همکاری موسسات آموزشی خیریه، آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان کنکوری ارائه شده است، بیان کرد: تلاش می‌شود با کمک خیرین دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست یابند.
 
او با بیان اینکه با همکاری موسسات خیریه آموزشی و مراکز نیکوکاری کتاب‌هایی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال تهیه و در اختیار دانش‌آموزان کنکوری قرار گرفته، اظهار داشت: کمیته امداد از پایه ابتدایی تا رسیدن به مراحل عالی دانشگاهی فرزندان خانوارهای بی‌بضاعت را حمایت می‌کند تا آنها با آرامش خاطر به مدارج عالی تحصیلی دست یابند.
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل اضافه کرد: این نهاد علاوه بر ارائه خدمات فرهنگی و دینی به مددجویان تحت پوشش تلاش می‌کند فرزندان آنها در بهترین شرایط مشغول تحصیل و علم‌آموزی باشند تا شاهد قبولی آنها با رتبه‌های مناسب در کنکور باشیم.
 
رضایی با بیان اینکه کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و نیکوکاران باعث می‌شود تا دانش‌آموزان بی‌بضاعت به علت تنگدستی و فقر از تحصیل باز نمانند، ادامه داد: یکی از وظایف مهم کمیته امداد استان اردبیل جلوگیری از ترک تحصیل فرزندان خانوارهای تحت حمایت است.
 
وی گفت: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ کمیته امداد پل ارتباطی آسان و راحت برای همه اقشار مردم است که می‌توانند انتقادات، پیشنهادات، مشکلات و نوع کمک‌های خود اعم از نقدی و غیرنقدی را به نیازمندان از این طریق اعلام کنند تا همکاران ما با مراجعه به آنها کمک‌های خیرین را دریافت کنند.