حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷

پنجمین کتابخانه سیار در مشگین‌شهر راه‌اندازی شد - خبر

 

 

پنجمین کتابخانه سیار در مشگین‌شهر راه‌اندازی شد

پنجمین کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اردبیل در شهرستان مشگین شهر راه اندازی شد .

پنجمین کتابخانه سیار در مشگین‌شهر راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به گفته معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشورهدف از راه اندازی کتابخانه سیار ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی در مناطق مختلف روستایی می باشد.

رضا قمری زاده گفت کتابخانه سیار متشکل از یک دستگاه خودرو وراننده مربی می باشد که موظف است حداقل بیست روستا وحداکثر 40روستای شهرستان را تحت پوشش قرار دهد.

وی افزود هم اکنون در استان اردبیل تعداد پنج واحد کتابخانه سیار در شهرستانهای اردبیل ، نمین ،گرمی ،پارساباد ومشگین شهر راه اندازی شده است ..وی گفت کا نونهای پرورش فکری کودکان ونوجوانان تا کنون حدود یک هزار کتابخانه در سراسر کشور ایجاد کرده است که از این تعداد 770باب ثابت 170مورد سیار 57مورد پستی و93مورد نیز کتابخانه فراگیر ویژه کودکان با نیازهای ویژه است.

قمری زاده با بیان اینکه کا نونهای پرورش فکری کودکان ونوجوان محل مناسبی برای پرکردن اوقات فراغت کودکان ونوجوانان می باشد بر همکاری وتعامل مساجد ، مدارس ومراکز فرهنگی با کانون تاکید کرد.

در آئین راه اندازی کتابخانه سیار مشگین شهر رحیمی زاد فرماندار این شهرستان در سخنانی با بیان اینکه در فعالیتهای فرهنگی باید فرهنگ ایرانی اسلامی به عنوان مبنا قرار گیرد نسبت به تخصیص اعتبار برای رفع نواقص موجود کانونهای پرورش فکری کودکان ونوجوان مشگین شهر قول مساعد داد.