جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پل های عابر پیاده در کاهش تصادفات درون شهری موثر است - خبر

 

 

پل های عابر پیاده در کاهش تصادفات درون شهری موثر است

شهردار اردبیل گفت: نصب پل های عابر پیاده در نقاط مختلف شهری در کاهش تصادفات درون شهری موثر است.

پل های عابر پیاده در کاهش تصادفات درون شهری موثر است

حمید لطف اللهیان در خصوص صدور مجور نصب پله برقی عابر پیاده در بزرگراه ولایت و میدان فرهنگ اردبیل اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی شهرداری‌ها نصب پل عابر پیاده علاوه بر سهولت در رفت و آمد شهروندان، جهت جلوگیری از سانحه‌های رانندگی است.
وی افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد که تعداد فوتی‌های سوانح رانندگی در داخل محدوده شهری در حال افزایش است که در این جهت باید در نقاط حادثه‌خیز پل‌های عابر پیاده نصب گردد.
شهردار اردبیل بیان کرد: شهرداری اردبیل در راستای ماموریت سازمانی و جهت سهولت رفت و آمد شهروندان اقدام به ایجاد پله‌های مکانیزه در پل‌های عابر پیاده می‌کند که رعایت شأن شهروندان در این ارتباط در اولویت قرار دارد.

لطف اللهیان بیان کرد: اگرچه وظیفه شهرداری نصب پل‌های عابر پیاده است، اما شهروندان نیز باید جهت جلوگیری از وقوع حوادث رانندگی از پل‌های نصب شده استفاده کنند تا کمتر شاهد سوانح رانندگی در محدوده داخل شهری باشیم.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: نصب پله‌های برقی برروی پل‌های عابر پیاده براساس نظر و مطالعات کارشناسان ترافیک انجام گرفته است که پس از رای اعضای شورای اسلامی شهر، عملیات اجرای این طرح در پل عابر پیاده میدان فرهنگ در شهرک کارشناسان و پل عابر پیاده در بزرگراه ولایت خواهد بود.