جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

پروژه پایاب سد گیوی بزودی اجرا می‌شود - خبر

 

 

پروژه پایاب سد گیوی بزودی اجرا می‌شود

فرماندار کوثر گفت: با انتخاب پیمانکار مجری طرح پایاب سد گیوی کارعملیات اجرایی این پروژه در این شهرستان بزودی آغاز می‌شود .

پروژه پایاب سد گیوی بزودی اجرا می‌شود

وحید کنعانی افزود: تفاهم‌نامه مربوط به تامین اعتبار مالی و  اجرای این پروژه در جریان  سفر رییس جمهوری به استان اردبیل  بین استاندار  و مدیران عامل بانک‌های کشاورزی ، سپه و وزارت نیرو امضا شده  و روز سه شنبه  شرکت مجری آن از طریق مناقصه مشخص شد.

وی بیان کرد: با انتخاب پیمانکار مجری،  مقدمات کار برای اجرای پروژه پایاب سد گیوی فراهم شده و با حضور استاندار اردبیل بزودی آیین کلنگ‌زنی پروژه با اعتبار 2 هزارو 200 میلیارد ریال انجام خواهد شد.

او اضافه کرد: با اجرا ، تکمیل و بهره برداری از این پروژه بزرگ منطقه آب بیش از هشت هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر تامین خواهد شد.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد، سد گیوی (کوثر) با ظرفیت ۷۶ میلیون متر مکعب ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و عملیات اجرایی آن از سال ۸۳ آغاز شده، این سد بر روی رودخانه گیوی چایی از نوع خاکی سنگ ریزه‌ای با هسته رسی احداث و حجم مفید آن ۵۳ میلیون مترمکعب است.

برای اجرای پروژه پایاب سد گیوی و برخی اقدامات تکمیلی سد به اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال نیاز بود که در جریان سفر رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان اردبیل  اعتبار مورد نیاز از محل فاینانس دو بانک کشور تامین  شد.