جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پروژه پایاب سد گیلارلو 650 هکتار را سیراب می‌کند - خبر

 

 

پروژه پایاب سد گیلارلو 650 هکتار را سیراب می‌کند

فرماندار گرمی گفت: با اجرایی شدن پروژه پایاب سد گیلارلوی گرمی بیش از 650 هکتار از مزارع پایاب این سد سیراب می‌شود.

پروژه پایاب سد گیلارلو 650 هکتار را سیراب می‌کند

میرعلی رحیمی‌زاد عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی اظهار کرد: این پروژه در دو فاز عملیاتی می‌شود که با استفاده از سیستم آبیاری مدرن مدت زمان اجرای آن نیز دو ساله است.

وی تصریح کرد: مردم این منطقه با آغاز عملیات اجرایی پروژه آبیاری مزارع پایاب سد گیلارلو، امیدوار به کشت محصولات متنوع در این مزارع هستند.

فرماندار گرمی خاطرنشان کرد: در مجموع برای اجرای این پروژه که شامل آبیاری کلاسیک اعم از بارانی و قطره‌ای است، 15 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

رحیمی‌زاد افزود: باید در تغییر الگوی کشت عملیات کشت محصولات با بازدهی بالا و راندمان تولید مطلوب‌تر با مصرف آب کمتر مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تلاشمان بر این است تا بتوانیم زمینه و بستری را فراهم کنیم تا در بهترین شرایط توسعه اقتصادی بر مبنای اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، به انجام برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس شورای اداری شهرستان گرمی اضافه کرد: ما در سال گذشته انتخابات با شکوهی را در گرمی همزمان با سراسر کشور برگزار کردیم به طوریکه در این عرصه شاهد مشارکت بالای مردم به همراه انتخاباتی شایسته با صحت و سلامتی کامل به انجام رسید.