جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پروژه سد عمارت گرمی به مرحله تکمیل رسید - خبر

 

 

پروژه سد عمارت گرمی به مرحله تکمیل رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: پروژه احداث سد عمارت شهرستان گرمی با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد به مرحله تکمیل رسیده است.

پروژه سد عمارت گرمی به مرحله تکمیل رسید
عباس جنگی مرنی افزود: عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکاران ادامه دارد و در صورت مساعد بودن هوا و تامین اعتبار لازم در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.
 
وی اظهار داشت: برای اتمام این پروژه سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تلاش بر این است که این اعتبارت هرچه زودتر تامین شود.
 
جنگی مرنی افزود: سد عمارت با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب از نظر حجم بزرگترین سد استان اردبیل است که با بهره‌برداری از آن امکان آبیاری اراضی منطقه و جلوگیری از خروج منابع آبی کشور میسر می‌گردد.
 
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این سد ۱۵ میلیون متر مکعب آب برای شرب ، ۷۵ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۲۸ میلیون متر مکعب نیز برای امور زیست محیطی اختصاص خواهد یافت.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در باره تکمیل پایاب سد گیوی گفت: برای تامین مالی احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی به میزان ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال  تفاهم‌نامه‌ای بین بانک‌های عامل، وزارت نیرو و استانداری اردبیل مبادله و پیمانکار ذیصلاح نیز انتخاب شده و در منطقه در حال انجام عملیات اجرایی است.
 
جنگی گفت:با بهره‌برداری از  پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر ۱۶ روستا از آن بهره‎مند می‌شوند.