جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پروژه اراضی پایاب سد خدا آفرین افتخار بزرگی برای جهادکشاورزی ایران است - خبر

 

 

پروژه اراضی پایاب سد خدا آفرین افتخار بزرگی برای جهادکشاورزی ایران است

سرپرست دفتر سازمان خواروبار جهانی فائو در ایران گفت: پروژه پایاب خدا آفرین افتخار بزرگی برای سازمان جهادکشاورزی ایران بوده که در عرصه مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی پیش‌قدم است.

پروژه اراضی پایاب سد خدا آفرین افتخار بزرگی برای جهادکشاورزی ایران است
رائو ماتا بعد از ظهر امروز به همراه هیئت عالی رتبه‌ای از سازمان خواروبار جهانی موسوم به فائو در حال بازدید از روند اجرای پروژه عظیم اراضی پایاب سد خدا آفرین، اظهار کرد: پروژه اراضی پایاب سد خدا آفرین افتخار بزرگی برای سازمان جهادکشاورزی ایران است که اینگونه توانمند در عرصه مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی پیش‌قدم بوده و موفق عمل کرده است.
 
وی گفت: کارهای بسیار ارزشمندی در سطح وسیع و گسترده در جهت استفاده بهینه از آب کشاورزی و همچنین اجرای سیستم‌های نوین آبیاری و تبدیل اراضی دیم به اراضی آبی در مناطق شمالی استان اردبیل صورت گرفته که من و همکارانم در سازمان خواروبار جهانی فائو حقیقتا ً تحت تاثیر بزرگی و وسعیت و تخصصی بودن پروژه قرار گرفتیم.
 
سرپرست دفتر سازمان خواروبار جهانی فائو در ایران تصریح کرد: قطعا ً با اتمام این پروژه عظیم شاهد افزایش تولید در واحد سطح، افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب در منطقه خواهیم بود.
 
ماتا افزود: متخصصین ایرانی در انجام اینگونه پروژه‌های مهم بسیار موفق و کارآمد عمل می‌کنند و ما نیز خوشحالیم که متخصصین سازمان خوارو بار جهانی فائو تجربیات و دانش ارزشمندی که در استفاده بهینه از منابع آبی دارند را در اختیار دست اندرکاران این پروژه عظیم قرار دهند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی بیان کرد: رویکرد سازمان فائو حمایت از طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در ارتباط با استفاده و بهره‌برداری اصولی و صحیح از دو عنصر حیاتی آب و خاک می‌باشد و ما تمامی توان و انرژی خود را در جهت همکاری با مهندسین ایرانی بکار خواهیم بست تا روز به روز شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی در کشور جمهوری اسلامی ایران باشیم و با تولید بیشتر با آب کمتر به بشریت خدمت کنیم.