جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پروژه احداث پل معلق خلخال شتاب گرفت - خبر

 

 

پروژه احداث پل معلق خلخال شتاب گرفت

با پایان عملیات نمونه‌برداری از محل استقرار پل معلق خلخال در منطقه ازناو و دومین پل معلق جهان، عملیات اجرایی این پروژه بزرگ گردشگری جنوب استان اردبیل شتاب گرفت.

پروژه احداث پل معلق خلخال شتاب گرفت

مجری طرح پل معلق ازناو خلخال گفت: این پل با لحاظ بهترین مدل‌ها در ساختار، ایمنی و مهندسی در تفرجگاه زیبای ازناو ساخته می‌شود.

حمید راضی‌ظهر افزود: پل معلق  تفرجگاه ازناو خلخال که جزو پل‌های بزرگ در دنیا بشمار می‌رود، دومین پل معلق طویل جهان است که دارای ۴۹۰ متر طول است و تنها چهار متر اختلاف با بزرگترین پل معلق جهان دارد ، طوری که طول بزرگترین پ‍ل معلق جهان که در کشور سوئیس و در پای کوه آلپ احداث و در گینس ثبت شده ۴۹۴ متر است.

مجری طرح پل معلق ازناو با بیان اینکه پل معلق ازناو بین ۲ قله کوه ازناو ودر بلندای منطقه زیبا و چشمه پرآب ازناو احداث می‌شود  بیان‌کرد:‌ مطالعات اولیه این پروژه سال گذشته در مرکز استان انجام شده و مستلزم مطالعات فاز دوم بود که این مطالعات از ۲۰ روز پیش آغاز شده و در حال انجام است تا وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود.

وی انجام مطالعات کارشناسی و کاربردی را شرط اول در اجرای این طرح دانست و تصریح‌کرد:‌ تلاش بر این است تا با مطالعه دقیق زمینه برای اجرای پروژه منطبق بر اصول مهندسی و ایمنی کامل را فراهم آوریم.