سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پروژه آبخیزداری گرمی تکمیل می‌شود - خبر

 

 

پروژه آبخیزداری گرمی تکمیل می‌شود

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: روند عملیات اجرایی طرح‌های آبخیزداری در استان مطلوب بوده و پروژه آبخیزداری گرمی هم در دست تکمیل است.

پروژه آبخیزداری گرمی تکمیل می‌شود
احمد ابراهیم‌زاده روز جمعه در بازدید از اولین پروژه آبخیزداری گرمی افزود: اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تامین شده بوده و هم‌اکنون هم در مرحله تکمیل است.
 
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۷ شروع شده و برای اجرای آن تاکنون ۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است.
 
ابراهیم‌زاده حجم اجرای پروژه را ۲۲۰۰ متر مکعب ذکر کرد و افزود: جلوگیری از وقوع سیلاب ، تاخیر در ایجاد رسوب و فرسایش و تثبیت آبراهه از اهداف مهم اجرای این پروژه می‌باشد.
 
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین گفت: پارسال این استان رتبه دوم کشور را در اجرای طرح‌های آبخیزداری به خود اختصاص داد.
 
او تشریح کرد: سقف اعتبارات آبخیزداری سال گذشته این استان بطور قابل‌توجهی نسبت به سال ماقبل افزایش یافته و ۱۰۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته از محل اعتبارت صندوق توسعه ملی کشور مربوط به اجرای این طرح‌ها در استان جذب شده است.
 
وی همچنین به اجرای پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال از محل این صندوق به استان تخصیص داده شده و از محل سفر رییس‌جمهوری نیز ۴۰ میلیارد ریال تصویب شده است.