جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پروژه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل طبق اولویت‌بندی تکمیل می‌شود - خبر

 

 

پروژه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل طبق اولویت‌بندی تکمیل می‌شود

استاندار اردبیل گفت: پروژه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل طبق اولویت‌بندی تکمیل می‌شود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری میراث فرهنگی استان انجام شده است.

پروژه‌های گردشگری و تاریخی اردبیل طبق اولویت‌بندی تکمیل می‌شود

اکبر بهنامجو اظهار داشت: با توجه به اهمیت آثار باستانی و تاریخی استان اردبیل اعتبارات لازم و کافی برای مرمت و بازسازی این بناها تزریق می‌شود.

وی با اشاره به این‌که حفظ و صیانت از آثار تاریخی و بافت‌های قدیمی اردبیل یک اولویت اساسی و حائز اهمیت است، گفت: در این زمینه احیا و بهسازی بناهای تاریخی اردبیل در دستور کار قرار دارد و مرمت حمام تاریخی یعقوبیه در اولویت کاری قرارگرفته است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: کمبود نقدینگی یکی از عوامل کندسازی اجرای این پروژه بوده و به همین منظور در حال حاضر با تأمین اعتبار این پروژه درصدد هستیم اجرای این پروژه را تسریع بخشیده و به اهداف توسعه‌ای بناهای تاریخی استان دست‌یابیم.

بهنامجو تصریح کرد: تغییر کاربری برخی از بناهای تاریخی نیز در راستای رونق و توسعه اشتغال حائز اهمیت است که در این زمینه نیز برنامه‌ریزی‌های اساسی برای برخی پروژه‌های تاریخی و گردشگری در دستور کار است.

در این نشست نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: اهمیت به استفاده از مصالح بومی در اجرای پروژه‌های میراث فرهنگی به‌عنوان یک اصل اساسی و مهم در دستور کار است و در این زمینه با توجه به مزین شدن سال به جهش تولید این اقدام را در دستور کارداریم.