جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پروژه‌های نیمه تمام اردبیل در اولویت تکمیل قرار دارند - خبر

 

 

پروژه‌های نیمه تمام اردبیل در اولویت تکمیل قرار دارند

 

معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: پروژه‌های نیمه تمام این استان در اولویت تکمیل قرار دارند.

 

خبرگزاری فارس: پروژه‌های نیمه تمام اردبیل در اولویت تکمیل قرار دارند

 

 علی آذرنژاد صبح امروز به اتفاق نماینده مردم خلخال و کوثر در بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام شهرستان خلخال اظهار داشت: اولویت تکمیل با پروژه‌هایی است که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند.

وی با تاکید به پیمانکاران و دستگاه‌های ذی‌ربط بر تسریع در تکمیل پروژه‌ها افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام از سوی معاونت عمرانی استانداری اردبیل و دستگاه‌های ذی‌ربط در حال رصد بوده و تنها پروژه‌هایی که دارای پیشرفت فیزیکی بالا هستند در اولویت تکمیل هستند.

معاون عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به فصل کاری محدود در شهرستان خلخال خواستار جدیت پیمانکاران و دستگاه‌های ناظر بر تکمیل و اتمام پروژه‌ها شد.

آذرنژاد در بازدید از پروژه راه اصلی خلخال - فیروز‌آباد یادآور شد: آسفالت قطعات این محور آغاز شده و انتظار می‌رود پیمانکار با در نظر گرفتن فصل کاری محدود در شهرستان خلخال این پروژه نهایتاً جمع‌بندی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این بازدید نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از محور خلخال به ماجولان شال یک میلیارد تومان به تکمیل این پروژه از محل ماده 180 اختیارات نمایندگان اختصاص داد.

جلیل جعفری‌بنه‌خلخال گفت: با تکمیل مسیر خلخال - ماجولان - ماسوله و گیلوان ماسال بسترهای گردشگری در شهرستان خلخال بیشتر فراهم خواهد شد.

وی افزود: اعتبار پروژه کلور - درام در سال یک میلیارد و 50 میلیون تومان است که یک میلیارد تومان دیگر نیز از محل حوادث برای این طرح اختصاص داده شده و انتظار می‌رود با ساخت دو پل خاص در این مسیر و تسریع پیمانکاران این محور به محدوده آسفالت برسد.

این نماینده مجلس همچنین به ساخت مسیر داخل روستای جعفر‌آباد خلخال در بخش خورش رستم 500 میلیون تومان اختصاص داد.

جعفری‌بنه‌خلخال ادامه داد: ما برای پروژه کلور - درام در نهایت 4 میلیارد اعتبار برای تکمیل داریم که بیش از 12 میلیارد تومان قرار‌داد کاری بسته شده تا این پروژه به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: این مسیر برای استان اردبیل، شهرستان خلخال و شهر کلور حیاتی بوده و مسیری با آب و هوای خوش و بدون دردسر برای مسافران و گردشگران به شهرستان خلخال خواهد بود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه مجلس نیز تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات بیشتری به پروژه‌های شهرستان خلخال تزریق کنیم تا پروژه‌‌های نیمه تمام شهرستان خلخال به پایان برسد.

در این بازدید که مشاور اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز به اتفاق مسئولان محلی و فرماندار خلخال و مسئول عمران فرمانداری خلخال حضور داشتند، مسئولان از قطعات مختلف راه هشجین به جعفرآباد و روستای برندق نیز بازدید کرده و خواستار تسریع در اتمام این پروژه‌ها شدند.

در این بازدید فرماندار خلخال نیز گفت: با اتمام راه خلخال به فیروز‌آباد شهرستان خلخال با 27 کیلومتر به راه اصلی اردبیل و سرچم و مرکز استان نزدیک می‌شود و با اتمام جاده خلخال کلور - درام شهرستان خلخال با فاصله 160 کیلومتر به شهر منجیل و مرکز کشور اتصال خواهد یافت.

مهدی احمدی افزود: پروژه‌های راهسازی برای مردم خلخال اهمیت ویژه‌ای داشته و از این رو در مراجعات و مکاتبات خود با مسئولان دائما پیگیر تکمیل ‌راه‌های شهرستان خلخال هستیم.

این مسئول متذکر شد: با وجود راه‌های مناسب حوزه سرمایه‌گذاری در شهرستان خلخال و حضور سرمایه‌گذاران نیز تقویت خواهد شد چرا که راه اصلی‌ترین زیرساخت سرمایه‌گذاری و توسعه شهرستان خلخال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مهدی احمدی فرماندار خلخال و جلیل جعفری‌بنه‌خلخال نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس از مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل نیز خواستند تا اولویت‌سنجی نیازهای روستایی در تامین امکانات روستایی برای آبادانی بهتر روستاها در کنار سایر ارگان‌ها به تلاش خود ادامه دهند.