سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

پروژه‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

پروژه‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل از افتتاح چند پروژه عمرانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: امروزه شاهد برخی از اقدامات عام‌المنفعه در مناطق محروم استان به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی هستیم.

پروژه‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین میراضی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: عمران و آبادانی مناطق روستایی و محروم از مهمترین اهداف قرارگاه پیشرفت و آبادانی بوده که  بر این اساس راه روستای قره بلاغ شهرستان گرمی با همت این قرارگاه در استان تعریض و شن‌ریزی شد.

وی از افتتاح چندین پروژه عمرانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: امروزه شاهد برخی از اقدامات عام‌المنفعه در مناطق محروم استان هستیم که این امر بازخورد بهتری از لحاظ اقتصادی و آرامش برای روستائیان به ارمغان آورده است و چندین پروژه عمرانی این قرارگاه در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل با اشاره به راه روستای قره بلاغ شهرستان گرمی بیان کرد: این روستا جزو روستاهایی بود که در حوزه راه ارتباطی با مشکلات زیادی، به ویژه در فصول سرد روبه‌رو می‌شدند.

میراضی افزود: ارتفاع زیاد از سطح دریا، قرارگیری این روستا در مسیر کوهستانی و شیب غیراستاندارد راه ارتباطی قره بلاغ سبب شده بود تردد در طول سال برای اهالی و ترددکنندگان بسیار دشوار باشد و با آغاز بارش برف، اهالی این روستا مجبور بودند با پای پیاده مسیر دو کیلومتری را طی کنند.

وی با قدردانی از تیپ 37 و آماد و پشتیبانی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: ماشین آلات سنگین سپاه استان اردبیل در تعریض، شن‌ریزی و تسطیح راه این روستا به صورت شبانه روزی تلاش کردند و امروز نیز در جنوب استان اردبیل به ماموریت عمرانی خود ادامه می‌دهند که جای تقدیر دارد.