جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پروژه‌های صنایع تبدیلی با توجیه اقتصادی بالا حمایت می‌شود - خبر

 

 

پروژه‌های صنایع تبدیلی با توجیه اقتصادی بالا حمایت می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پروژه‌های بزرگ در حوزه صنایع تبدیلی در سطح استان اردبیل که توجیه اقتصادی بالا داشته باشند حمایت می‌شود.

پروژه‌های صنایع تبدیلی با توجیه اقتصادی بالا حمایت می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی گفت: بیستمین جلسه کارگروه اشتغال استان به منظور بررسی و تعیین تکلیف طرحهای اشتغال فراگیر در حوزه کشاورزی برگزار شد که در این زمینه با حضور استاندار مصوب شد تا پروژه‌های بزرگ در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی که توجیه اقتصادی بالایی دارند مورد حمایت قرار گیرد.
 
وی با اشاره به اهمیت اشتغال فراگیر در سطح استان اردبیل افزود: تمامی متقاضیان و بانکهای عامل در عرصه اشتغال فراگیر باید دنبال یک هدف مشخص باشند و آن این است که همه باید به دنبال این باشند که با سرمایه‌گذاری و اعتبار کمتر پروژه و طرحی با بازدهی بالا در سطح استان ایجاد شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اهمیت اشتغال را در سطح استان یکی از ضروریات دانست و تصریح کرد: در همین رابطه به طرحهای بالای یک میلیارد تومان تسهیلات برخی مشوقهایی ارائه می‌شود که در این خصوص 13 طرح به دست ما رسیده است تا جهت سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات در ردیف باشند.
 
رحیمی گفت: بررسی مشکلات طرحهای مشکل‌دار با مساعدت دستگهاهای اجرایی و بانکهای عامل یکی دیگر از مسائل مهمی بود که در این جلسه به آن رسیدگی شد.
 
وی ادامه داد: تمامی پروژه‌های متقاضی تسهیلات فراگیر در جلسات منظم ارزیابی شده و موانع دریافت تسهیلات در حال پیگیری می‌باشد که در همین رابطه نیاز است تا اعتبارات لازم جهت راه‌اندازی این طرح‌ها ارائه شود و در صورت نیاز طرح‌های با مشکل بالا نیز رفع موانع شوند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضمن تاکید به ایجاد اشتغال فراگیر در سطح استان اردبیل بیان کرد: دستگاههای اجرایی باید تمام تلاش خود را برای تحقق صد در صدی طرحهای اشتغالزایی به کار گیرند و گزارش پیگیری و اقدامات خود را در جلسات کارگروه اشتغال ارائه دهند که این مهم از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.