سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه گردشگری شهرستان نیر عملیاتی شد - خبر

 

 

پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه گردشگری شهرستان نیر عملیاتی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با پیگیری‌های انجام شده تمامی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه گردشگری شهرستان نیر اجرایی و عملیاتی شده است.

پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه گردشگری شهرستان نیر عملیاتی شد
نادر فلاحی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات طرح‌های گردشگری شهرستان نیر اظهارداشت: پس از پیگیری‌های اساسی بعد از ۱۵ سال طرح مطالعات جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر که از مطالبات مهم مردم منطقه بود، به تصویب رسید.
 
او افزود: بر اساس ضوابط و مقررات اولین موافقت اصولی گردشگری نیز در این منطقه صادر شده است که با این اقدام زمینه برای ساماندهی این منطقه نمونه گردشگری فراهم خواهد شد.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در مورد مجتمع آبدرماتی مروارید آزادی نیز و اقدامات برای حل مشکلات این طرح بیان کرد: چهار میلیارد ریال برای حل مشکل برق، یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال برای آغاز انشعاب آب گرم و ۹ میلیارد ریال برای احداث مجتمع خدماتی، نمازخانه و فروشگاه صنایع دستی به این طرح اختصاص یافته است.
 
فلاحی از حل مشکلات پروژه دژ بهمن در روستای کورعباسلو از محل تسهیلات در اختیار وزارتخانه خبر داد و گفت: عملیات مرمت پل تاریخی قیرمیزی کورپی شهرستان نیر انجام شده است.
 
او در مورد اقدامات در غاز گلستان نیر تشریح کرد: مساحت محوطه غار گلستان ۹۰۰ مترمربع است که استحکام بنا و مرمت آن تکمیل شده و مقرر شده تا با توجه به باستانی بودن این محوطه، برای بهره‌برداری واگذار شده و تحت نظارت میراث فرهنگی فعالیت کند.
 
وی به آماده افتتاح بودن پروژه مجموعه پذیرایی کسری اشاره کرد و افزود: کاروانسرای شاه‌عباسی نیز که جزو کاروانسراهای صفوی به شمار می‌رود برای ثبت جهانی تکمیل پرونده شده است که ثبت جهانی این اثر امتیازی بزرگ برای شهرستان است.
 
شهرستان نیر با آثار فراوان باستانی و تاریخی در ۳۰ کیلومتری جنوب اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی اردبیل ، سراب واقع شده است.