جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد - خبر

 

 

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل از افزایش چشمگیر استقبال از پروازهای فرودگاه پارس‌آباد و تلاش برای افزایش یک پرواز دیگر در هفته این فرودگاه خبر داد.

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان افزایش می‌یابد

فخرالدین هاشمی اظهارداشت: هر چند تعداد پروازها از ۴۲ به ۹۲ پرواز در نیمه نخست امسال افزایش یافته اما آمار مسافران با رسیدن به ۲ هزار و ۸۱۳ نفر رکودهای جدیدی را به ثبت رسانده است.

وی افزود: کشش تقاضا برای پروازهای فرودگاه پارس‌آباد عاملی برای بررسی افزایش پروازها در طول هفته است و در صورت ادامه‌دار بودن تقاضای مسافران برای پروازها، برقراری پروازها در تمامی ایام هفته نیز توجیه خواهد داشت.

 مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل از اجرای طرح جامع فرودگاه پارس‌آباد خبر داد و افزود: سال آینده ۲ ساختمان  در این فرودگاه مطالعه و احداث خواهد شد.

هاشمی همچنین به تکمیل ترمینال و محوطه فرودگاه تا ماه‌های آتی اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این بخش از پروژه بهسازی ترمینال بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و در دهه فجر با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

او تشریح کرد: احداث جایگاه سوخت به شرکت فرودگاه‌های کشور محول شده و احداث جایگاه در برنامه اداره کل فرودگاه‌های استان اردبیل قرار گرفته است.

فرماندار پارس‌آباد مغان نیز وجود ظرفیت‌های جدید و تولید محورهای جدید اقتصادی و جاذبه سرمایه‌گذاری و تغییر الگوی کشت و جاذبه اقتصادی ویژه موجود در شهرستان را یکی از دلایل استقبال از پروازهای فرودگاه این منطقه دانست و گفت: پرواز های موجود پاسخگوی افزایش سطح تقاضا برای پروازها نبوده و نیازمند افزایش تعداد پروازها هستیم.