جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

پرداخت 160 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای واحدهای تولیدی اردبیل - خبر

 

 

پرداخت 160 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای واحدهای تولیدی اردبیل

استاندار اردبیل گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تا به امروز ۱۶۰ میلیارد تومان برای واحدهای تولیدی راکد و مشکل‌دار استان اردبیل پرداخت شده است.

پرداخت 160 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای واحدهای تولیدی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار داشت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظک رهبری ابلاغ شده دولت تصمیمات کلانی اخذ کرده که در این رابطه می‌توان به برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی 7 هزار و 500 واحد تولیدی راکد و نیمه‌فعال اشاره کرد که دولت با کمک بانک‌ها به این واحدها تسهیلات حمایتی پرداخت می‌کند.
 
وی افزود: این تسهیلات برای واحدهای تولیدی مشکل‌دار تمامی استان‌های کشور در نظر گرفته شده و اگر استانی بتواند با سرعت واحدهای مشکل‌دار خود را در سامانه ارائه تسهیلات حمایتی ثبت کند به طور قطع از فرصت به دست آمده استفاده بیشتری خواهد کرد که دولت برای تسهیل در اعطای این تسهیلات موانع پیش روی واحدها را نیز برداشته است.
 
استاندار اردبیل گفت: یکی از مهمترین موانع پیش روی تولید‌کنندگان و واحدهای تولیدی این بود که کسانی که بدهی مالیاتی داشتند نمی‌توانستند از این تسهیلات استفاده کنند که براساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی این افراد هم توانستند برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت‌نام کنند و بدهی مالیاتی خود را به صورت تقسیط شده و یا در زمان‌های مقرر دیگری پرداخت کنند.
 
خدابخش بیان کرد: در حال حاضر فضا برای راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی در سراسر کشور به ویژه استان مهیا شده و تا به امروز یک هزار و 79 واحد تولید راکد و یا نیمه‌فعال برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت‌نام کرده‌اند که تا کنون 160 میلیارد تومان برای 104 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در استان پرداخت شده است.