سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان اردبیل/ اردبیل قطب اول تولید MDF خواهد شد - خبر

 

 

پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان اردبیل/ اردبیل قطب اول تولید MDF خواهد شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از محل منابع داخلی وزارت صمت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای کوچک، راکد و نیمه فعال استان اردبیل پرداخت خواهد شد.

پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان اردبیل/ اردبیل قطب اول تولید MDF خواهد شد

علیرضا رزم حسینی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: در راستای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی در استان اردبیل و رفع مشکلات مالی این واحدها از محل منابع داخلی وزارت صمت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای کوچک، راکد و نیمه فعال استان اردبیل پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در سفر اخیر به استان اردبیل مشکلات موجود در این استان و واحدهای تولیدی و صنعتی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات مقتضی در راستای رفع این مشکلات اتخاذ شد و امیدواریم که بتوانیم با برنامه‌ریزی صحیح گامی مثبت در راستای توسعه صنعتی استان برداریم.

وزیر صمت بیان کرد: سرمایه‌گذاری‌های بسیار موثری در استان اردبیل به خصوص تولید MDF انجام گرفته و با طرح توسعه‌ای که در این خصوص در استان اردبیل وجود دارد در آینده نزدیک این استان به عنوان قطب اول تولید این محصول در کشور شناخته خواهد شد و نزدیک ۴۰ درصد سهم تولید MDF کشور، از این استان تامین خواهد شد.

وی گفت: از آن‌جایی که هدف ما ایجاد شهرک‌های صنعتی بزرگ بوده، لذا مقرر شد تا در صورت تامین زمین مورد نیاز، شرکت‌ شهرک‌های صنعتی ایران اقدام به ایجاد شهرک صنعتی بزرگ بکند که در توسعه اقتصادی و بخش صنعتی استان اردبیل تاثیر بسیار مطلوبی خواهد داشت.