جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن میانه - اردبیل - خبر

 

 

پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن میانه - اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از پرداخت و ابلاغ ضمانت نامه ۴۰۰ میلیارد تومانی بانک عامل تامین مالی داخلی برای پروژه ملی راه آهن میانه - اردبیل خبر داد.

پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن میانه - اردبیل

داوود شایقی ، با اعلام خبر ابلاغ ضمانت نامه پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان کمک بانک عامل تأمین مالی داخلی برای ادامه اجرای پروژه راه آهن میانه - اردبیل اظهار کرد: این مبلغ یکی از مصوبات مهم سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل بود که با پیگیری مسئولین استان محقق شد.

وی ادامه داد: با تخصیص این اعتبار روند اجرای پروژه ملی راه آهن میانه - اردبیل سرعت خواهد گرفت تا شاهد تکمیل و بهره برداری این پروژه زیربنایی استان که یکی از مطالبات دیرینه مردم است و می‌تواند در توسعه زیرساخت‌های اردبیل سهم بسزایی داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: اختصاص این مبلغ در شرایط کنونی کشور توجه ویژه مسئولین کشور برای به بهره برداری رسیدن این پروژه ملی تا پایان دولت دوازدهم است.

شایقی حمایت بانک عامل تأمین مالی داخلی این پروژه را مهم ارزیابی کرد و افزود: مسئولین ارشد و نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی به رغم شرایط کرونا در هفته‌های اخیر جلسات فشرده ای را با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار کردند و در نهایت با تضمین سازمان برنامه و بودجه تسهیلات مصوب شده از سوی بانک عامل تأمین مالی داخلی پرداخت و مجوز ماده ۵۶ نیز صادر شد.