جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی استان اردبیل - خبر

 

 

پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: بانک‌ها امسال ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی پرداخت کرده اند.

پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی استان اردبیل

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: در شش ماهه اول، در بخش تسهیلات به نسبت کشوری شش درصد افزایش داشته ایم ودر این خصوص استان در رتبه یازده قرار گرفته است.

او بیان کرد: جذب این میزان تسهیلات و سرمایه گذاران متقاضی، نوید خوبی است که سرمایه گذاران به فکر استان هستند و تولید و اشتعال را رونق می دهند.

استاندار اردبیل با اشاره به هدفگذاری های انجام گرفته برای فعال سازی واحدهای راکد استان گفت: از ۷۵ واحد هدفگذاری شده برای فعال سازی در بخش صنعت، ۴۶ واحد فعال شده و بزرگترین واحد نساجی استان از جمله این واحدها است که در حال بازسازی بوده و در دهه فجر فاز اول آن بهره برداری می شود.

بهنام جو اظهار کرد: از ۶۸ واحد راکد هدف گذاری شده در بخش کشاورزی نیز، ۴۸ واحد فعال شده و تا پایان سال تلاش می شود باقی مانده نیز فعال شود.

او گفت: واحدهای تولیدی و بانک های ما توانسته اند به یک اجماع خوبی برسند واز تسهیلات در راستای توسعه استان استفاده کنند.

بهنام جو بیان کرد: در همین راستا بانک ها علاوه بر تسهیلات موظفی، منابع جدیدی را نیز جذب و در خدمت تولید استان قرار می دهند.

استاندار اردبیل با اشاره به روند فعال سازی واحدهای راکد در شهرک های صنعتی استان، افزود: شهرک های صنعتی استان در حال احیا و سرمایه گذاران واحدهای نیمه فعال یا در حال تکمیل واحدهای خود هستند و یا این واحدها را به سرمایه گذار دیگری واگذار می کنند.