جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پرداخت ۲۸ میلیارد ریال صدقه توسط خیران اردبیلی - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پرداخت ۲۸ میلیارد ریال صدقه توسط خیران اردبیلی

پرداخت ۲۸ میلیارد ریال صدقه توسط خیران اردبیلی


معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در ۹ ماهه امسال خیران بیش از ۲۸ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند.

پرداخت ۲۸ میلیارد ریال صدقه توسط خیران اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صفر توحیدی در جلسه بررسی کمکهای خیران به مددجویان اردبیلی اظهار داشت:‌ در 9 ماهه امسال خیران بیش از 28 میلیارد ریال صدقه پرداخت کرده‌اند که صدقات پرداختی نیکوکاران اردبیلی نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در 9 ماهه سال 94 خیران بیش از 26 میلیارد و 800 میلیون ریال صدقه پرداخت کرده‌اند که حسن اعتماد نیکوکاران به کمیته امداد سبب افزایش کمک‌های مردمی شده است که در سایه مساعدت‌های خیران می‌توانیم روند رسیدگی به امور نیازمندان را تسریع بخشیم.

توحیدی با اشاره به اینکه تمامی مساعدت‌های مردمی برای رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر هزینه می‌شود، تصریح کرد: انفاقات، صدقات و کمک‌های خیران تا ریال آخر و به صورت محلی در راستای رفع بخشی از نیازهای خانواده‌های بی‌بضاعت در زمینه‌های درمان، مسکن، اشتغال، امور فرهنگی و جهیزیه هزینه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل افزود: بیش از 17 میلیارد و 94 میلیون ریال از صدقات پرداختی برای رفع مشکلات درمانی، معیشتی و تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت اختصاص یافته و بیش از 2 میلیارد و 205 میلیون ریال از صدقات نیز برای تامین مسکن مددجویان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه 5میلیارد و 514 میلیون ریال از صدقات برای کمک به امر تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش هزینه شده است، گفت: بیش از 2 میلیارد و 800 میلیون ریال از صدقات جمع‌آوری شده هم برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت هزینه شده است.

توحیدی در ادامه با بیان اینکه 180 هزار صندوق صدقه در سطح استان اردبیل تعبیه شده است، اظهار کرد: 171 هزار خانوار اردبیلی مشترک صندوق صدقات کوچک کمیته امداد هستند که همواره با صدقات و انفاقات خود بخش اعظمی از مشکلات نیازمندان را بر طرف می‌کنند.