جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا در اردبیل - خبر

 

 

پرداخت یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تاکنون حدود یک‌هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت شده است.

پرداخت یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا در اردبیل
قاسم رحیمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل امروز در جلسه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نیر گفت: ۱۵ بانک مسوولیت پرداخت تسهیلات کرونا را برعهده دارند.
 
او با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد درخواست‌کنندگان تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند، افزود: هشت هزار نفر وام با نرخ سود ۱۲ درصد دریافت کرده و مابقی نیز باید تا پایان این ماه تعیین تکلیف شوند.
 
رحیمی تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ نفر سهمیه برای استان جهت استفاده از یارانه دستمزد در نظر گرفته شده و افرادی که در واحدهای گردشگری، صنعت و کشاورزی آسیب دیده‌اند و بیکار هستند اگر در واحد دیگری شاغل شوند وزارت کار یک سوم دستمزد آنها را طی یک سال به صورت یارانه پرداخت می‌کند.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی نیز بانک‌های عامل توسعه تعاون و رفاه کارگران باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا جذب حداکثر تسهیلات اتفاق بیافتد.
 
رحیمی با بیان اینکه اجرای همزمان سه طرح پرداخت یارانه دستمزد، مشوق بیمه‌ای و کارورزی موجب تسهیل فرایند جذب بیکاران و اشتغال در استان شده است، گفت: این طرح‌ها با رویکرد تسهیل و حمایت از جذب دانش آموختگان‌دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی و با تخصیص اعتبار از سوی دولت در حال اجرا است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: طرح کارورزی یکی از برنامه‌های حمایتی دولت از اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی است که پس از سپری شدن دوره سه ماهه مهارت‌آموزیِ فارغ‌التحصیلان در واحدهای تولیدی، در صورت به کار گیری آن‌ها توسط کارفرمایان مبلغ حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال از سوی دولت پرداخت می‌شود.