سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت یک میلیاردتومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

پرداخت یک میلیاردتومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به مددجویان اردبیلی

معاون کمیته امداد استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به مددجویان کمیته امداد اردبیل اعطا شده است.

پرداخت یک میلیاردتومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به مددجویان اردبیلی

علیرضا حسین نژاد عنوان کرد: در راستای حمایت از زوج‌های جوان از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان و فرزندان ذکور مددجویان کمیته امداد اردبیل اعطا شده است.

به گفته وی ۳۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد اردبیل در سال جاری زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

معاون سلامت خانواده کمیته امداد اردبیل یادآور شد: از حمله مهمترین اهدافی که کمیته امداد اردبیل در اعطای کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان دنبال می‌کند ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و همچنین فراهم آوردن شرایط مناسب برای ازدواج آسان و تشکیل خانواده است.

حسین نژاد تصریح کرد: علاوه بر حمایت‌های مذکور در قالب طرح کوثر نیز شرایط برای تأمین لوازم اساسی نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد اردبیل فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: مشارکت خیران در اجرای طرح کوثر و حمایت از جوانان در شرف ازدواج همواره کمک حال بوده و امیدواریم به مانند گذشته شاهد تداوم حمایت‌های مردمی در این بخش باشیم.

معاون کمیته امداد اردبیل با بیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش از جمله محوری ترین سیاست‌های کمیته امداد است، ادامه داد: از جمله رویکردهای کمیته امداد فراهم آوردن شرایط برای ازدواج آسان مددجویان بوده تا هیچیک از جوانان دغدغه‌ای برای ازدواج نداشته باشند.