سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت پول نقد در استان اردبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع شد - خبر

 

 

پرداخت پول نقد در استان اردبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

استاندار اردبیل گفت: پرداخت پول نقد بعنوان یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

پرداخت پول نقد در استان اردبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

اکبر بهنامجو افزود: بر این اساس پرداخت پول نقد در بانک‌ها، مراکز خرید ، تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها به جز در شرایط خاص و استثنایی ممنوع شده است.
وی بیان کرد: علاوه براین نامه‌هایی هم که بین دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان  رد و بدل می شود باید از طریق شبکه دولت و یا فاکس انجام شود.
استاندار اردبیل ا تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در اماکن عمومی ، بانک‌ها ، پاساژها، مطب‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: همه مردم باید بدانند که نهادینه کردن فرهنگ رعایت فاصله اجتماعی در سیر نزولی کرونا در استان تاثیرگذار است.
وی همچنین بر کنترل فاصله اجتماعی با تنظیم ساعات کاری در فواصل صبح و عصر توسط مدیران بانک‌ها تاکید کرد و افزود:لازم است در این برهه از زمان که شیوع کرونا در استان  شدت گرفته بانک ها با اتخاذ تدابیری بدون کاسته شدن از خدمات در کنترل مراجعان و توزیع زمانی فعالیت کارکنان اقدام کنند.
بهنامجو اظهارداشت: بانک‌ها با استقرار دستگاه نوبت دهی پدالی، گذاشتن موانع فیزیکی در بین صندلی‌ها ، استفاده از مواد ضدعفونی کننده  و جلوگیری از انباشت جمعیت در داخل شعب در راستای کاهش شیوع کرونا گام بردارند.
استاندار اردبیل با اشاره به انجام بازرسی‌ها از دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی خواستار بررسی نحوه رعایت این ضوابط و فاصله اجتماعی در مطب‌های پزشکان، موسسات خدماتی و تجاری شد.