جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت وام نوسازی به 1500 واحد مسکونی فرسوده در استان اردبیل - خبر

 

 

پرداخت وام نوسازی به 1500 واحد مسکونی فرسوده در استان اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سال گذشته برای یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده در استان اردبیل وام نوسازی پرداخت شد و امسال نیز برای یک هزار واحد این تسهیلات پرداخت می‌شود.

پرداخت وام نوسازی به 1500 واحد مسکونی فرسوده در استان اردبیل

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محبوب حیدری در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهارداشت: در بحث تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پروژه‌های امسال اداره راه و شهرسازی استان در سه حوزه احداث راه، بازآفرینی شهری و رونق مسکن برنامه‌ریزی شده که در حوزه احداث راه پروژه‌های متعددی از محل اعتبارات ملی و استانی تعریف شده است.

وی بیان کرد: از جمله مهمترین پروژه‌های راهسازی در استان امسال می‌توانبه احداث باند دوم جاده اردبیل به فیروزآباد با 15 میلیارد تومان و احداث باند دوم محور اردبیل به مشگین‌شهر با 30 میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد که تعیین پیمانکار برای این پروژه‌هاانجام شده و امسال اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: بهسازی راه اصلی جلفا-اصلاندوز-پارس‌آباد-بیله‌سوار با 7 میلیارد تومان اعتبار و بهسازی و بازیافت سرد محور خلخال- اسالم و نیز بهسازی راه اصلی رضی-امیرکندی با 10 میلیارد تومان اعتبار از دیگر پروژه‌های استان در سال 96 است که از محل اعتبارات ملی اجرا می‌شود.

حیدری تصریح کرد: در بحث رونق بخش مسکن با مشارکت دولت و بخش خصوصی چهار پروژه در استان اجرا می‌شود که احداث پروژه تجاری، مسکونی و خدماتی ولایت اردبیل، احداث پروژه مسکونی 12 واحده و نیز احداث پروژه تجاری خلخال از جمله پروژه‌هایی است که با مشارکت دولت و بخش خصوصی در اردبیل اجرا خواهد شد.

وی گفت: در رابطه با نوسازی بافت‌های فرسوده و واحدهای مسکونی در مناطق حاشیه شهر در سال گذشته یک هزار و 500 واحد مسکونی فرسوده در استان اردبیل از تسهیلات نوسازی واحدها استفاده کردند و امسال نیز برای استان یک هزار سهمیه تسهیلات نوسازی در نظر گرفته شده که به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی در مورد احداث راه‌آهن اردبیل-پارس‌آباد نیز اظهار کرد:‌ احداث این راه‌آهن بعد از مکاتبات ابتدایی،در دو حوزه محیط زیست و پدافند غیرعامل اشکالاتی به این طرح وارد شد که با اقدامات انجام شده این مشکلات در طرح‌های مطالعاتی برطرف شده و در حال حاضر این پروژه به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده که امیدواریم تخصیص اعتبار مناسبی را برای این پروژه شاهد باشیم.