رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

پرداخت غرامت کشاورزان بیمه شده در برابر حوادث طبیعی - خبر

 

 

پرداخت غرامت کشاورزان بیمه شده در برابر حوادث طبیعی

مدیر عامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان از پرداخت کامل غرامت بیمه شدگان این صندوق در استان خبر داد.

پرداخت غرامت کشاورزان بیمه شده در برابر حوادث طبیعی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عادل محمدی گفت: در سال زراعی گذشته بر اثر حوادث و بلایایپرداخت غرامت کشاورزان بیمه شده در برابر حوادث طبیعی طبیعی خسارت قابل توجهی به کشاورزان ، باغداران و دامداران استان وارد شده بود که صندوق بیمه از این بابت بیش از 300 میلیارد ریال به خسارت دیدگان غرامت پرداخت کرد. 
 
وی گفت : بیشترین میزان خسارت وارده در استان مربوط به بخش باغبانی شهرستان مشگین شهر بود که تا کنون بیش از 120 میلیارد ریال غرامت به حساب خسارت دیدگان منطقه مشگین شهر واریز شده است. 
 
وی با تاکید بر نقش صندوق بیمه محصولات کشاورزی در جبران خسارت وارده از آمادگی کارگزاریهای بیمه برای عقد قرارداد جدید با کشاورزان ،باغداران ودامدان در استان خبر داد.
 
محمدی گفت با توجه به شرایط نامساعد جوی وکاهش نزولات آسمانی در استان اردبیل متاسفانه هرسه بخش زراعت ، باغبانی و دام مورد تهدید قرارگرفته است . 
 
وی گفت به همین منظور با درخواست مسئولان استانی و با موافقت صندوق مرکزی ، مهلت بیمه نمودن بخش زراعت وباغ در استان اردبیل یک ماه تمدید شد. 
 
وی تصریح کرد کشاورزان وباغداران تا پایان بهمن ماه سا ل جاری فرصت دارند با مرا جعه به کارگزاریهای صندوق بیمه نسبت به انعقاد قرارد داد جدید بیمه اقدام کنند .
 
وی گفت محدودیت زمانی برای بیمه دام وجود ندارد.