سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات حمایتی به ۴۰۰ کسب و کار آسیب دیده از کرونا - خبر

 

 

پرداخت تسهیلات حمایتی به ۴۰۰ کسب و کار آسیب دیده از کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بیش از ۴۰۰ کسب و کار، تسهیلات خود را از ۱۵ بانک عامل این طرح دریافت کرده اند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به ۴۰۰ کسب و کار آسیب دیده از کرونا

قاسم رحیمی اعلام کرد: با شیوع ویروس کرونا فعالیت برخی از کسب و کارها با مشکل روبه رو شد که این موضوع در مشاغل حوزه گردشگری بیشتر احساس شد. عمده واحدهای تعطیل شده مراکزی بودند به جهت جلوگیری از روند شیوع ویروس کرونا با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل و بسته شدند.

وی با بیان اینکه ۱۴ رسته فعالیت در ۵۵۰ حرفه به شدت آسیب‌دیده از کرونا جهت دریافت تسهیلات حمایتی شناسایی شده اند، گفت: تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی و کسب و کار متاثر از کرونا در استان شناسایی شده که لازم است برای دریافت تسهیلات تا پایان تیر در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل سهم مشاغل استان اردبیل از این تسهیلات حمایتی را مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: کسب و کارهایی که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند برای هر  نیروی کار خود ۱۶ میلیون تومان، مشاغل متاثر از کرونا برای هر کارگر ۱۲ میلیون و مشاغل خویش فرمایی شش میلیون تومان تسهیلات می‌گیرند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل گفت: تعداد ۴۰۰ کسب و کار تسهیلات خود را از ۱۵ بانک عامل این طرح دریافت کرده و روند پرداخت ادامه خواهد داشت.

قاسم رحیمی اظهار کرد: این تسهیلات دو ساله به دوره تنفس سه ماهه و نرخ سود ۱۲ درصد از محل خارج منابع داخلی بانک‌ها است.

وی افزود: همزمان با شیوع کرونا بیش از  ۹ هزار نیروی کار در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت به جهت اینکه شغل خود را در این مقطع از دست دادند از چتر حمایتی بیمه بیکاری بهره مند شدند.