جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان اردبیلی

10 میلیارد و 760 میلیون ریال تسهیلات اشتغال در سالجاری به مددجویان اردبیلی پرداخت شد.

پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جهانبخش نژادجواد معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل در جلسه بررسی طرح های اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد با اشاره به اینکه 50 درصد ازطرح‌های اشتغال در مناطق محروم و دورافتاده استان اجراشده است، گفت: توسعه و پیشرفت مناطق محروم همواره در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد و تلاش می شود با تخصیص اعتبارات لازم و پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان ساکن در این مناطق، گام‌های موثرتری در این زمینه برداشته شود.

وی افزود: در این راستا امسال 10 میلیارد و 760 میلیون ریال تسهیلات اشتغال در اختیار مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرز‌نشین قرار گرفت تا آنان با تکیه بر استعداد و توانایی‌های خود بتوانند شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل اظهارکرد: بیشترین تسهیلات پرداختی به روستاییان تحت حمایت در زمینه دامپروری و کشاورزی است چون مناطق روستایی ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح‌های اشتغال زا در این حوزه ها دارند.

نژادجو با بیان اینکه اجرای طرح‌های صنایع دستی و زنبورداری نیز از طرح‌های مهم این نهاد در مناطق محروم است، اضافه کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن در این مناطق تلاش می شود مسیر توانمندی و خوداتکایی آنان هموارتر گردد.

وی اشتغال‌زایی، تقویت رونق اقتصادی و توسعه مناطق محروم را از جمله اهداف واگذاری خودرو به مددجویان روستایی عنوان کرد و افزود: واگذاری خودرو به مددجویان روستایی علاوه بر ایجاد اشتغال باعث تسهیل در روند عرضه محصولات دامپروری و کشاورزی تولیدی روستاها به شهرها می‌شود.