حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق واحدهای تولیدی اردبیل - خبر

 

 

پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق واحدهای تولیدی اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق واحدهای تولیدی استان اردبیل خبر داد.

پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق واحدهای تولیدی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید حامد عاملی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل افزود: امسال در ر استای رفع موانع تولید 175 طرح صنعتی و کشاورزی از تسهیلات رونق تولید بهره مند شدند.
 
وی گفت: 69 مورد از این تسهیلات مربوط به صنعت و 106 مورد دیگر هم مربوط به حوزه کشاورزی است و برای رونق این واحدهای تولیدی 2هزار و 380 میلیارد ریال از سوی بانک ها پرداخت شده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل نیازمند تسهیلات سرمایه در گردش هستند افزود: ضروری است بانک ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید تسریع کنند.
 
عاملی اضافه کرد: واحدهایی که به بانک ها معرفی می شوند نباید بلاتکلیف بمانند و در صورت مصوب نشدن وام و یا مراجعه نکردن متقاضی برای دریافت وام، ابلاغیه به متقاضی صادر شود تا تعیین تکلیف شده و در صورت مراجعه نکردن فرد دیگری به جای وی معرفی شود.
 
وی گفت: دولت تدبیر و امید برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی از واحدهای تولیدی حمایت می کند و همه مدیران دستگاه های اجرایی هم باید از طرح های اشتغالزا حمایت کنند.
 
تاکنون در استان اردبیل 900 واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت گرفته اند که از این تعداد 600 واحد فعال و نیمه فعال هستند، پارسال حدود 240 طرح و واحد تولیدی راکد استان با استفاده از تسهیلات دولت فعال شدند.