رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

پرداخت بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان اردبیل - خبر

 

 

پرداخت بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: خیران و کشاورزان اردبیلی امسال بیش از ۶ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کرده‌اند.

پرداخت بیش از ۶ میلیارد تومان زکات در استان اردبیل

حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در جلسه شورای زکات استان اردبیل گفت: زکات پرداختی مردم نیکوکار استان اردبیل، ۸۴ درصد برای فقرا و ۱۶ درصد برای پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

او با بیان اینکه خیران اردبیلی دو میلیارد و ۲۲۸ میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کرده‌اند، افزود: کشاورزان نیکوکار استان اردبیل نیز بیش از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان زکات مال پرداخت کرده‌اند.

دبیر شورای زکات استان اردبیل افزود: همچنین خیران دو میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان زکات مستحبی خود را به کمیته امداد اهدا کرده‌اند تا در اختیار مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل قرار گیرد.

دشتی ضمن قدردانی از اعضای شورای زکات استان اردبیل که با همکاری مضاعف موجب خدمات‌رسانی گسترده به نیازمندان جامعه شده‌اند، گفت: احیا و ترویج فریضه واجب زکات وظیفه یکایک اقشار جامعه است تا با پیروی از این فریضه واجب الهی بتوانیم شاهد رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت و توسعه و پیشرفت منطقه باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه ترویج و نهادینه شدن پرداخت زکات در بین آحاد مختلف مردم، موجب ریشه‌کن شدن فقر و محرومیت و همچنین استقرار عدالت اجتماعی در جامعه خواهد شد، گفت: زکات، مؤثرترین راهکار برای مقابله با فقر است که باید در برگیرنده تمامی آحاد مختلف مردم باشد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی تشویق و تجلیل از زکات‌دهندگان برتر را یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای ترویج زکات در جامعه عنوان کرد و افزود: تبلیغ بسیار مهم است و این امر نیازمند تولیدات هنری از آثار و برکات زکات در جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان اینکه در جامعه اگر زکات پرداخت شود، هیچ فقیری روی زمین پیدا نخواهد شد، گفت: در واقع نپرداختن زکات، زیر پا گذاشتن حق‌الناس و اختلال در وضع مالی افراد نیازمند جامعه است که همواره باید بر این مهم تاکید شود