سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل ۱۷ درصد افزایش یافت - خبر

 

 

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل ۱۷ درصد افزایش یافت

رئیس دانشگاه جامع علمی ، کاربردی استان اردبیل با بیان اینکه این دانشگاه برای نیمسال دوم (ترم تحصیلی بهمن ماه ۹۹) دانشجو جذب می‌کند، گفت: امسال پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در مقایسه با پارسال ۱۷ درصد افزایش یافته است،

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل ۱۷ درصد افزایش یافت
دکتر داریوش لطیفی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل برای تکمیل ظرفیت پذیرش در ۲ مقطع کاردانی و کارشناسی برای نیمسال دوم سال تحصیلی دانشجو جذب می‌کند، افزود: مهلت ثبت‌نام در مقطع کاردانی تا روز دوشنبه ۲۲ دی ماه و در مقطع کارشناسی تا روز سه‌شنبه ۲۳ دی ماه  است.
 
وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب مرکز اردبیل در رشته دلخواه خود ثبت‌نام کنند.
 
او همچنین با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس واقعیت‌ها و نیاز جامعه و تقاضاهای جدید دانشجو می‌پذیرد و به فکر اشتغال آنها است، اظهارکرد: ۷۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی، کاربردی در اردبیل شاغل هستند.
 
لطیفی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه بومی هستند، اضافه کرد: تاکنون ۲۴ هزار دانشجو از مراکز وابسته به این دانشگاه در استان فارغ‌التحصیل شده‌اند.
 
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های دقیق و تغییرات انجام یافته در نحوه آموزش کرونا مانع از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل نشد، به طوری که این دانشگاه هم‌اکنون از هیچ برنامه تعریف شده عقب نیست. 
 
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل گفت: بنا به تجربه سال گذشته با شروع ترم جدید سال تحصیلی در مهرماه امسال بلافاصله کلاس‌های عملی دانشجویان به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد تا در مواقع بحرانی مشکل نداشته باشیم.