جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پخش زنده تجمع عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد - خبر

 

 

پخش زنده تجمع عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در نشست با فرماندار ،مسولین و روسای ادارات پارس آباد از انعکاس اجتماع بزرگ عزاداران حسینی پارس آباد، در 8 محرم بصورت زنده و مستقیم از شبکه سبلان، رادیو اردبیل و شبکه های سراسری و بین المللی خبر داد


به گزارش روابط عمومی مرکز اردبیل. مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: آیت اله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و آقای بهنامجو استاندار ادربیل پیگیر این موضوع بودند که یک روز از روزهای محرم جهت انعکاس عزاداری شهرستان پارس آباد اختصاص یابد که با برنامه ریزیهای که با فرماندار و دیگر مسولین این شهرستان انجام گرفت 8محرم برای این روز انتخاب شد.
دکترملااحمدی، شعار حسینی صدا و سیمای مرکز اردبیل را درمحرم امسال، بصیرت، مقاومت و عزت اعلام کرد و افزود: با شناختی که از بصیرت، مقاومت و عزت مرزنشینان خطه زرخیز پارس آباد مغان دارم اهالی این منطقه در 8محرم بصریت حسینی خود را به نمایش خواهند گذشت.
وی بابیان اینکه ارادت مردم استان اردبیل به سرور و سالار شهیدان زبان زد عام و خاص است خاطر نشان شد، امسال سعی شده عزاداری مناطق مختلف استان ازدورترین روستای خلخال در جنوب استان تا مرزنشیان پارس آباد در شمال استان، از بخشهای مختلف خبری، تولیدی و یا بصورت پخش زنده منعکس داده شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل با اشاره اینکه دشمنان هر روز تعداد شبکه های ماهواره ای فارسی زبان را جهت تحت الشعاع قرار دادن آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی افزایش می دهند گفت: اگر بخواهیم بصیرت مردم ، درمقابل این شبکه های ماهواره ای معاند، افزایش یابد باید عزت، اقتدار و صلابت این مردم را که برگرفته از مکتب عاشوراست به نمایش بگذاریم زیرا که اگر بصیرت نداشته باشیم لغزش پیدا می کنیم.
علایی فرماندار پارس آباد هم با اشاره به حضور گسترده مرزنشیان این منطقه در راهپیمایی ها ، نماز جمعه و دیگر مراسمات ملی و مذهبی ، پخش زنده و مستقیم عزاداری این شهرستان را در 8 محرم جهت معرفی عزاداری اصیل عشایر این منطقه به دنیا، تاثیر گذار دانسته و گفت : همچنانکه روز تاسوعا بعنوان روز اردبیل ثبت شده و در سراسر کشور و حتی جهان, همه منتظر تماشای عزاداری مردم حسینی اردبیل هستند, 8محرم نیز از امسال بعنوان روز تجمع بزرگ پارس آباد ثبت می شود و از سال آینده نیز جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم، یکماه مانده به محرم برنامه ریزی خواهد شد.
وی با بیان اینکه این شهرستان در 8سال دوران دفاع مقدس 256 آلاله سرخ را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است گفت: رنگ و بوی مراسم تجمع عزاداران پارس آباد، امسال رنگ و بوی معنوی که همان ادامه مکتب امام حسین (ع) است خواهد گرفت و جوانان این منطقه با ندای لبیک یا حسین لبیک با ابوالفضل عشق و ارادت خود را به اباعبداله الحسین (ع) نشان خواهند داد.
همچنین مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با نمازگزاران مسجد جامع پارس آباد دیدار کرد.
در این دیدار دکترملا احمدی با اشاره به قابلیتها و پتانسیلهای کشاورزی دشت مغان و شهرستان پارس آباد گفت : همواره سعی شده تولیدات کشاورزی این منطقه که بنوعی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح کلان کشور تاثیر گذار بوده، به نحو احسن از شبکه استانی و شبکه های سراسری پوشش داده شود.