جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

پایش کرونایی ۱۷۳ هزار نفر در استان اردبیل/ بیش از ۹۰۰ نفر جزو افراد پرخطر بودند - خبر

 

 

پایش کرونایی ۱۷۳ هزار نفر در استان اردبیل/ بیش از ۹۰۰ نفر جزو افراد پرخطر بودند

استاندار اردبیل از پایش کرونایی ۱۷۳ هزار نفر از جمعیت استان در قالب طرح سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.

پایش کرونایی ۱۷۳ هزار نفر در استان اردبیل/ بیش از ۹۰۰ نفر جزو افراد پرخطر بودند

اکبر بهنامجو عنوان کرد:  ۴۹ هزار خانوار استان در روزهای اخیر با همکاری بسیجیان و دانشگاه علوم پزشکی پایش شده و  ۴۷۲ نفر مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

او افزود: ۹۴۸ مورد از افراد پایش شده، افراد پرخطر بوده‌اند که باید مراقبت‌های لازم از آن ها انجام شود.

استاندار اردبیل گفت: ۱۰ هزار کیت تست سریع هم به جهت پیشقراول بودن اردبیل به استان اختصاص یافته و فردا با تزریق به استان افراد مشکوک به کرونا مورد آزمایش قرارگرفته و مبتلایان در خانه و یا نقاهتگاه‌های پیش‌بینی شده، قرنطینه می‌شوند.

بهنامجو اظهارکرد: در پنج شهرستان نقاهتگاه‌ها دایر  و امکانات درمانی و تغذیه مهیا شده که افرادی که در داخل خانه‌های امکان بستری شدن ندارند، به این نقاهتگاه‌ها انتقال داده می‌شوند.

او از اجرای همزمان طرح محدودیت تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا چهار  بامداد خبر داد و افزود: این طرح با همکاری نیروی انتظامی اجرا و از ترددهای غیرضروری در داخل شهر جلوگیری می شود.

او  با اشاره به مشارکت مناسب مردم با بسیجیان در جریان اجرای طرح سپهبد قاسم سلیمانی و طرح محدودیت ترافیکی خواستار ادامه این مشارکت‌ها شد.

پنجمین جلسه قرارگاه مقابله با کرونا در  محل  سپاه حضرت عباس به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور فرماندهان ناحیه مقاومت و فرمانداران شهرستان‌ها، مراکز بهداشت و هلال احمر برگزار شد.