جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

پاکت‌های پارچه‌ای جایگزین پلاستیک بسته‌بندی نان می‌شوند - خبر

 

 

پاکت‌های پارچه‌ای جایگزین پلاستیک بسته‌بندی نان می‌شوند

فرماندار شهرستان خلخال گفت: با جایگزینی پاکت‌های پارچه‌ای با پلاستیک بسته‌بندی نان، فرهنگ استفاده از این پاکت‌ها در بین مردم ترویج داده می‌شود.

پاکت‌های پارچه‌ای جایگزین پلاستیک بسته‌بندی نان می‌شوند

فریدون بابایی اظهار کرد: در مرحله اول اجرای طرح جایگزینی پاکت‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی پاکت‌های پارچه‌ای تهیه شده از سوی واحد فوریت‌های سلامت دانشکده علوم پزشکی و با آرم این دانشکده به صورت رایگان در اختیار 800 خانوار قرار گرفته است.
وی گفت: با این کار و تشویق مردم به استفاده از این روش برای جمع‌آوری و حمل نان به خانه و نیز اجباری بودن طرح برای بسته‌بندی نان توسط نانوایان لواش‌پز ، فرهنگ استفاده از این پاکت‌ها به جای کیسه‌های نایلونی سرطان‌زا در بین مردم ترویج می‌شود.
فرماندار شهرستان خلخال اظهار کرد: پیش از اجرای این طرح هشدارهای مختلف و لازم از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال در عواقب بهداشتی استفاده از کیسه‌های نایلونی برای بسته‌بندی نان به نانوایان و مصرف کنندگان نان لواش داده شده ولی این هشدارها بی‌نتیجه بوده است.
رئیس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال همچنین از حذف جوش شیرین برای تهیه خمیر نان در بیشتر نانوایی‌های این شهرستان خبر داد و افزود: از 150 مورد نمونه برداری جوش شیرین از نانوایی ها توسط دانشکده علوم پزشکی خلخال تنها چهار مورد مثبت تشخیص داده شد.
وی تشریح کرد: با هدف پیشگیری از ادامه این کار و برخورد قاطع با نانوایان متخلف چهار نانوایی واقع در روستاهای لنبر و شال و نیز شهرهای خلخال و هشجین پلمپ و تعطیل خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اینکه در هیچ شرایطی موافق با کاهش تعداد نانوایی‌های شهرستان نیستیم، گفت: در حال حاضر پخت نان به صورت رقابتی مورد قبول عموم مردم بوده و با توجه به اینکه رعایت قانون حدود و فاصله صنفی کسب و کار در راه اندازی نانوایی‌ها در مناطق مختلف شهری و روستایی حذف شده، آن دسته از نانوایانی که قادر به پخت نان مرغوب نبوده و توان رقابت با نانوایان توانمند را ندارند از چرخه تولید نان خارج خواهند شد.