جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

پاسخ تحریم و تهدید انسجام فرهنگی است - خبر

 

 

پاسخ تحریم و تهدید انسجام فرهنگی است

وزیر ارشاد گفت: متاسفانه کشور با تحریم و تهدید روبه‌رو است و پاسخ آن انسجام فرهنگی است.

پاسخ تحریم و تهدید انسجام فرهنگی است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس صالحی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار داشت: از گذشته نگاه این بوده که ایران کشور بزرگی است و برای ضربه زدن به آن باید انسجام و یکپارچگی را از آن گرفت.
 
وی با بیان اینکه نظام سلطنتی برای ثبات با چیزی به نام ایران یکپارچه در تعارض بود، تصریح کرد: تلاش دشمن این بود که ایران یکپارچه نماند. این بود که ضربه‌های متعدد به انقلاب و در ادامه جنگی نابرابر تحمیل شد.
 
وزیر ارشاد با یادآوری اینکه ایران اسلامی 2888 روز در جنگ حضور داشت، افزود: در جنگ تحمیلی انسجام اجتماعی بر سر یک انقلاب واحد اسلامی تعریف شد و چیزی به نام چپ و راست نداشتیم.
به گفته صالحی در زمان جنگ تمامی نیروها در مقابل صدام ایستادند و حتی در جریان ترورهای به ثمر رسیده و نرسیده به ویژه در سال 60 ما شاهد حفظ انسجام کشور بودیم.
 
وی اظهار کرد: به‌‍رغم تمامی اتفاقات در فضای داخلی و جهانی انسجام کشور حفظ شده و بن مایه‌های جامعه ایرانی و علت پایداری ایران، دنیا را شگفت‌زده ساخته است.
 
وزیر ارشاد با بیان اینکه در پی اتفاقات سال 96 و اعتراضات دی ماه 96 فضایی ایجاد شد که گروهی تصور می‌کردند در ایران می‌توان تفرقه ایجاد کرد و گروهی عمر ایران را تمام شده می‌دانستند و حتی می‌گفتند سالگرد پیروزی سال 97 را نمی‌توان دید، افزود: حجم تحریم‌ها و مقابله‌ها به حدی بود که دشمن به دنبال تخریب نهادهای مختلف بود تا جایی که دشمن تا تحریم وزارت خارجه پیش رفت.